iPad gazetesi geliyor

Medya devi Rupert Murdoch ve Apple’ın kurucusu Steve Jobs, iPad bilgisayara özel ilk dijital gazeteyi kurmak için ortak oldu...

22.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Medya devi Rupert Murdoch ve Apple’ın kurucusu Steve Jobs, iPad bilgisayara özel ilk dijital gazeteyi kurmak için ortak oldu.

Rupert Murdoch ile Steve Jobs, bir bilgisayar modeline özel ilk gazete için işbirliği yaptı. Jobs ve Murdoch arasındaki bu ortaklık, Apple ve News Corporotion firmaları arasındaki olası yeni medya projelerinin de işareti kabul ediliyor. İki firma arasında aylardır hazırlığı yapılan ve sadece iPad bilgisayar için özel olarak tasarlanan dijital gazetenin ismiyse Daily (Günlük) olacak. ABD medyasına sızan bilgilere göre medyada yeni bir sayfa açacak dijital gazete, bu ay sonundan itibaren iPad’lerden indirilebilecek, 2011 yılında da günlük olarak yayınlanacak. iPad kullanıcıları bu gazeteyi her gün bilgisayarlarına indirip okuyabilecek. Altyapısı gizlice kurulan New York merkezli gazete bir bilgisayar için hazırlanmış ilk gazete olacak. Yeni gazetenin basılı veya diğer bilgisayarlarca görüntülenebilen edisyonları da olmayacak. Ancak iPad formatındaki diğer bilgisayarların kullanıcıları da bu gazeteyi okuyabilecek.

MURDOCH’UN YENİ YILDIZI
Dağıtım ve basım masrafları olmayan ve içeriği 100 gazeteci tarafından hazırlanacak 62 sayfalık yeni gazetenin haftalık maliyeti ise 0.99 dolar olacak. Dijital medyayı daha aktif ve kazançlı hale getirmek için uzun zamandır azimli bir çalışma yürüttüğü bilinen 79 yaşındaki Murdoch’un, iPad gazetesi açılımıyla medyada yeni bir mücadele sahası oluşturmaya çalıştığı söyleniyor. İlk dijital gazetenin genel yayın yönetiminin ise Murdoch’un yeni yıldızı New York Post editörü Jesse Angelo olacağı konuşuluyor.

haberturk.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.