İnternetten en çok erkekler alışveriş yapıyor

Genel kanının aksine internetten alışveriş yapanların çoğunluğu erkek.
21.05.2014 - 10:21

Bir süredir MediaCat’in Türkiye’nin en kapsamlı araştırmasını yapan TGI işbirliği ile yayınladığı ‘Mikro Hedef Kitleler’ isimli çalışmasını izliyoruz.

TGI araştırmasından her ay belirli bir hedef kitleye mercek tutuluyor ve o kitlenin fotoğrafı çekiliyor.

1 Mayıs’taki MediaCat’te yayınlanan ‘Mikro Hedef Kitleler’de internetten alışveriş yapanların profili incelendi. Tüm kişilerde 15 yaş ve üzeri kent nüfusunu temsil eden çalışmanın kaynağı TGI’ın 2013 araştırması.

İnternetten alış veriş yapanlar sadece yüzde 3,5

TGI Türkiye Araştırması verilerine göre 1,3 milyon kişi internetten alışveriş yapıyor, ancak düzenli olarak alışveriş yapanlar 780 bin civarında. Bu da Türkiye kent nüfusunun yaklaşık yüzde 3,5’luk bir bölümünü oluşturuyor.

Genel kanının aksine internetten alışveriş yapanların çoğunluğu erkek. İnternetten alışveriş yapanların nüfusuna baktığımızda yüzde 61,5 erkeklerden oluşurken, kadınların oranı sadece yüzde 38,5. Ürün tercihlerine baktığımızda ise erkeklerin daha çok cep telefonu ve aksesuarlarını, kadınların ise giysi satın aldığını görüyoruz.

İnternetten en çok erkekler alışveriş yapıyor: İnfografik

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.