MediaCat

İnternette en çok aranan ürün hangisi?

Ticari arama portalı Şirketçe.com, 2011 yılında Türk internet kullanıcılarının ürün ve hizmet arayışlarını açıkladı.

İnternette en çok aranan ürün hangisi?

Ticari arama portalı Şirketçe.com, 2011 yılında Türk internet kullanıcılarının   ürün ve hizmet arayışlarını açıkladı.

2007 yılından bu yana Türk internet kullanıcılarının ticari eğilimlerini takip eden Şirketçe.com verilerine göre, bu yıl en çok aranan ürün Cam Damacana oldu.’Atık Kağıt Toplama’ hizmeti, milyonlarca ziyaretçi tarafından en çok  merak edilen hizmet oldu. 

İnşaat sektörünün hem Türkiye genelinde hem de büyük şehirlerde daha fazla araştırıldığı dikkati çekerken,  3 büyük şehirden sadece İstanbul’da Tekstil Sektörü öne çıktı.

Ticari arama yapan ziyaretçilerin ilk beş büyük şehire göre dağılımı : İstanbul yüzde 29.6, Ankara yüzde 15.2 , İzmir 9.5 , Bursa 4.8  ve Adana 3.5 şeklinde gerçekleşti.  En çok ziyaret edilen şirket profil  sayfası bir süt markasına ait olurken, 100 bin Şirketçe üyesi arasında en çok ilgiyi bir fidecilik firması gördü. 

Türk internet kullanıcıları ticari talep noktasında en çok Tavuk Çiftliği (Kurulumu),  Bowling Tesisi Kurulumu ve Zeytinyağı Makinası üzerine yoğunlaştı. Ticari talepler, ilgili sektör firmalarına toplam 468 bin kez gönderildi.

Tekstil sektörünün diğer sektörlere göre daha fazla ilgi gördüğü İstanbul’da hasarlı araç ürünü, onbinlerce ürün arasında öne çıktı.  Türkiye’nin en büyük şehrinde en çok ilgi gören hizmet ise Fiber Tekne İmalatı oldu.  Sırası ile en çok ilgi gören ilçe sayfaları, Kadıköy, Şişli ve Ümraniye’ye ait. 

Ankara’da en çok  portör muayenesi hizmeti ve Halıfleks ürünü arandı. Çankaya , Yenimahalle ve Keçiören ilçe  şirketleri diğer ilçelerdeki şirketlere göre kullanıcılar tarafından daha fazla merak edildi.  Diğer sektörlere göre daha fazla ilgi gören İnşaat sektörünü Bilişim izledi.

Türkiye’nin 3.büyük şehri İzmir’de Bornova, Konak ve Karşıyaka ilçe şirketleri daha fazla ziyaret edildi.  Atık Kağıt Toplama hizmeti ve Abiye ürünü öne çıktı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.