MediaCat

İnternet reklamcılığı TV’yi zorluyor

Araştırmacılar, online reklamcılığın televizyon ve basın reklamlarının önünü keseceğine inanıyor.

İnternet reklamcılığı TV’yi zorluyor

The Times’ın haberine göre, İngiltere’deki online reklamcılık en fazla 10 yıl içerisinde televizyon reklamcılığını sona erdirecek. İnternet Advertising Bureau, bu yılın sonunda internet reklamcılığının 2 milyar Euro değerinde bir sektör haline geleceğini ve ulusal basın reklamlarını sıfırlayacağını tahmin etmekte. IAB’nin şefi Guy Phillipson’ın verdiği bilgilere göre, geçen senenin ilk yarısında İngiltere’de yapılan reklam harcamalarının sadece 11.4’ü ulusal basında yer aldı. Ve online reklamların payı, geçen seneki rakam olan 7.2’den 10’a çıktı.
Guy Phillipson’ın tahminleri sadece basını ilgilendirmiyor. IAB’de yapılan araştırmalara göre, online reklamcılığın kısa bir süre sonra televizyon reklamcılığını da geçmesi mümkün. IAB’nin Pricewaterhouse Coopers ile birlikte yaptığı araştırma online reklamcılığın şu an için posterler, billboard’lar ve dergilerden de iki kat daha değerli olduğu ortaya çıktı. Online reklamcılık, radyolarda yer alan reklamlardan ise üç kat daha yaygın durumda. İnternetin reklam kazancı şimdiden 162.2 milyar Euro, pazar payı ise %17.7 olarak açıklanmakta.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.