İnternet kurulu yeni yönetimini belirledi

İnternet kurulu ikinci toplantısını 10 Haziran tarihinde Ankara'da gerçekleştirdi...

11.06.2008 - 11:03 | MediaCat

İnternet kurulu ikinci toplantısını 10 Haziran tarihinde Ankara’da gerçekleştirdi.

4/5/2007 tarih ve 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunu’nun 10’uncu maddesinin 5’inci bendi ile 17/04/1987 tarihli ve 3348 sayılı Ulaştırma Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun Ek 1’inci maddesine dayanılarak oluşturulan kurulun ve yine aynı kanunda belirtilen kuruluş veya sivil toplum örgütlerinden oluşan kurulun, başkanlığına TBD Yönetim Kurulu Başkanı Doç . Dr Turan Menteş, başkan vekilliğine ise TEDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye e-dönüşüm danışma kurulu başkanı Serhat Özeren oy birliğiyle seçildiler. Kurulun sekreteryası Haberleşme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek. Toplantının devamında ise çalışma gurupları oluşturularak çalışmalara devam edildi.

Kurulun başlıca görevleri arasında, internet üzerinden yapılan yayınlar ve hizmetlerle ilgili olarak toplumu bilgilendirmek ve bilgi toplumu olma yolunda sağlıklı yöntemlerin tespiti, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelerin ortaya çıkardığı yeni konuların ve bunların ülkemizde uygulanabilirliği, internetin yaygınlaşması için orta ve uzun vadeli hedeflerin belirlenmesi, güvenli internet gibi konular sayılabilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.