İnternet kullanıcıları hangi mobil cihazları tercih ediyor?

Gemius verilerine göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 98'i Windows işletim sistemleri ile internete bağlanmakta. Windows versiyonlarından en yaygın olanları ise XP ve Windows 7.

30.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Gemius verilerine göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 98′i Windows işletim sistemleri ile internete bağlanmakta. Windows versiyonlarından en yaygın olanları ise XP ve Windows 7.

İnternet kullanıcılarının yarısı ise tarayıcı olarak Internet Explorer tercih etmekte. Son yıllarda oldukça yaygınlaşa Chrome’u kullananların oranı ise yüzde 30.

İnternete bağlanmakta kullanılan mobil cihaz üreticilerinin başında ise Apple (yüzde 47) geliyor. IPhone ve IPad’in üreticisi Apple’ı Nokia (yüzde 26) ve Samsung (yüzde 12) takip ediyor.

Türkiye’de internete bağlanılan en popüler mobil cihaz ise IPhone. Son yıllarda artan tablet kullanımına paralel olarak, internete mobil cihazlarından bağlananların yüzde 22′sini IPad oluşturuyor.

*Gemius İnternet Ölçümleme Araştırması IAB-Türkiye önderliğinde RD, RVD ve ajansların bir araya gelerek oluşturduğu ve IAB-Türkiye internet ölçümlemesi araştırmasına dahil olmayı kabul eden sitelerin aylık Gerçek Kullanıcı bazında ölçümlediği araştırma raporudur. Buna göre, Gemius İnternet Ölçümleme Araştırmasında, Facebook, Twitter, YouTube, vb. siteler yer almamıştır.

“Kaynak: Gemius SA, gemiusTraffic, 07/11/2011 – 13/11/2011″

(Starcom MediaVest Group CONNECTED-http://smgconnected.com/internet-kullanicilari-hangi-mobil-cihazlari-tercih-ediyor)

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.