Interact’e yeni üyeler

Dijital platformlarda pazarlama iletişimi hizmetleri veren ajansların sorunlarına çözüm üretmek, görüşlerini dile getirmek, üyelerin kişisel ve kurumsal yeterliliklerini, sektörel standartlarını geliştirmek amacıyla kurulan İnteraktif Ajanslar Derneği “INTERACT” yeni ajansların katılımıyla büyüyor.

02.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Dijital platformlarda pazarlama iletişimi hizmetleri veren interaktif ajansların sorunlarına çözüm üretmek, görüşlerini dile getirmek, üyelerin kişisel ve kurumsal yeterliliklerini, sektörel standartlarını geliştirmek amacıyla Aralık ayında kurulan İnteraktif Ajanslar Derneği “INTERACT” yeni ajansların katılımıyla büyümeye devam ediyor.

2010 yılının Aralık ayında kurulan İnteraktif Ajanslar Derneğine McCann Erickson, eFabrika ve Sesli Harfler’in de katılımıyla üye şirket sayısı 11’e ulaştı. İnteraktif Ajanslar Derneği’nin ilk üyeleri arasında C Section, Gri Creative, Magiclick, Mana Digital, Nexum Creative, Positive, Rabarba, Tagwondo yer alıyordu.

Sektörel standartların geliştirilmesine yönelik çalışmalara başlandı

İnteract Ocak ayı içerisinde ilk toplantısını gerçekleştirerek sektörel standartların geliştirilmesine yönelik olarak ilk adımı attı. Toplantıda mesleki ahlak ve etik ilkelerinin oluşturulması ve korunması, hizmet kategori ve tanımlamalarının standardizasyonu, ajans/reklamveren seçim süreçlerine yönelik tavsiye kararlarının alınması ve hukuki sözleşme süreçlerine yönelik danışmanlık öncelikli konular olarak ele alındı. Toplantıda her bir konu başlığı altında sektörel sorun tanımlamaları ve atılması gereken adımlar konusunda mutabakat sağlanırken her bir konu başlığı ile ilgili dokümantasyon ve aksiyon almaya yönelik çalışma toplantıları düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Kimler interact’a üye olabilir

Interaktif Ajanslar Derneği’ne üye olmak isteyen ajansların dijital platformlar üzerinde teknoloji, tasarım ve strateji geliştirme alanlarından en az ikisini aktif olarak kullanarak reklamverenlere proje üretiyor olması gerekiyor. Ayrıca, üye olacak ajansların Türkiye’de kurulu ve en az iki yıldır faaliyette bulunuyor olması, herhangi bir reklamveren kuruluş, reklam mecrası, medya kuruluşu ile ortaklık ilişkisi olmaması, ajansın brüt gelir ve çalıştırdığı eleman sayısı bakımından üyelik yönetmeliğinde belirtilen makul ve uygun büyüklükte olması şartları aranıyor.

Üye olacak kişilerin ise belirtilen niteliklere sahip kuruluş veya kuruluşlarda en az iki yıl çalışması, çalıştığı ajansta hissedar veya yönetim kurulu üyesi veya ajansı imzası ile temsil yetkisine sahip üst düzey yönetici olması gerekiyor.

İnteract ile ilgili tüm detaylı bilgilere www.interaktifajanslardernegi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.