Intel Türkiye’den bölgeye yeni bir atama

Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Müdürlüğü’ne atanan Çiğdem Ertem, Genel Müdürlük bayrağını Burak Aydın’a devretti

19.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Müdürlüğü’ne atanan Çiğdem Ertem, Genel Müdürlük bayrağını Burak Aydın’a devretti

Intel Türkiye operasyonunu üç yıl boyunca yürüten Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, Intel’in uluslararası organizasyonuna atanarak, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İş Geliştirme Bölge Müdürü oldu. Ege Ertem’in ardından bölgeye atanan Intel Türkiye’nin başarılı lideri Çiğdem Ertem, Genel Müdürlük görevini, şirketin Genel Müdür Yardımcısı Burak Aydın’a devretti.

Intel, başarılı liderlerini, ulusal ve uluslararası çapta takdir ediyor

Yeni yapılanma ile ilgili açıklamada bulunan Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Direktörü Ayşegül İldeniz, “Intel olarak, yenilikçi, açık ve dinamik şirket yapımızla gerek Türkiye gerekse Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nde çalışmalarımızı başarıyla sürdürüyoruz. Türkiye pazarında yakalanan yüksek büyüme oranları ve başarıların arkasında çok güçlü ve yaratıcı bir ekip var. Bu ekibe üç yıl boyunca liderlik eden Çiğdem Ertem’in, şimdi bölgede İş Geliştirme Bölge Müdürü olması bizim için çok değerli. Bu başarıların gerçek kılınmasında Ertem ile omuz omuza çalışarak, katma değerli hizmetler sunan Burak Aydın’ı da Intel Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirmiş bulunuyoruz. Ertem’in bölgeye atanması ve Aydın’ın yeni pozisyonu, Intel’in çatısı altındaki yetenekleri kariyer yolculuklarında desteklediğinin en güzel örneğidir” dedi.

Türkiye’nin e-dönüşümüne katkı sağlayan yenilikçi projelerin mimarı Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan ve İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı bulunan Burak Aydın, iş hayatına Andersen Consulting/Accenture firması çatısı altında Almanya ve Avusturya’da danışman olarak çalışarak başladı. Sonrasında Türkiye’ye dönerek Siemens Business Services bünyesinde Stratejik Planlama Danışmanlığı ve Müdürlüğü görevini yürüttü. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda önemli deneyimler kazanan Aydın, Intel Türkiye’ye, 2006 yılında, Eğitimden ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere Yönelik Programlardan Sorumlu İş Geliştirme Müdürü olarak katıldı. 2009 yılında, teknoloji kullanarak katma değer yaratma, bilgisayar kullanımını yaygınlaştırma ve erişilebilir kılma hedefleriyle İş Geliştirme Grup Müdürlüğüne atandı. Türkiye’de yenilikçi projelerin hayata geçirilmesi için kamu, STK ve özel sektör işbirliktelikleri ile önemli çalışmalara imza atan Burak Aydın, Türkiye sorumluluklarının yanı sıra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ni kapsayan strateji ve iş planlarının hazırlanmasında da etkin rol oynadı.

Deneyimini, Türkiye’den sonra Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ne taşıyacak

İş hayatına, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra Merkez Bankası Bilgi İşlem Departmanı’nda sistem analisti olarak başlayan Çiğdem Ertem, Bilkent Üniversitesi’nde İş İdaresi yüksek lisansını tamamladı. Aralarında Meteksan’ın da bulunduğu endüstrinin önde gelen şirketlerinde çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı. Siemens Business Services’da Kamu Sektöründen Sorumlu Direktör olarak çalıştıktan sonra 2004 yılı sonunda Intel Türkiye’de İş Geliştirme Grup Müdürü olarak göreve başlayan Çiğdem Ertem, bu süre içerisinde Türkiye’de bilgisayar sahipliğini artırmaya yönelik çok sayıda programın başarıyla hayata geçirilmesini sağladı. Şubat 2008’den bu yana da Intel Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.