Intel Capital’in Türkiye’deki yeni yatırımı: Grupanya

Intel’in global yatırım kuruluşu Intel Capital, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketi Grupanya’ya yatırım yaptığını duyurdu.

12.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Intel’in global yatırım kuruluşu Intel Capital, Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketi Grupanya’ya yatırım yaptığını duyurdu. Sosyal medya ve e ticareti bir araya getiren yaklaşımıyla Grupanya Türkiye’de sosyal ticaretin gelişiminde önemli bir rol üstlenmeyi hedefliyor.

Intel Capital, sağlayacağı finansal desteğin yanı sıra geniş teknoloji birikim ve deneyimiyle Grupanya’nın yeni yetenekler geliştirmesine ve hizmetler sunmasına da yardımcı olacak.

Konuyla ilgili düzenlenen basın toplantısında Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Intel’in 97 yılından bu yana Türkiye’de pazarı büyütmek için faaliyetlerini yoğun biçimde sürdürdüğünü, bugüne kadar üniversiteler, devlet kurumları ve özel sektördeki şirketlerle yakın işbirliği içinde olduğunu hatırlattı. Grupanya’nın bir Türk e-ticaret şirketi olarak internet ekonomisinde ve e-ticaret alanında önemli şirketlerden biri olduğunu vurguladı. Aydın sözlerine, “Türkiye genç nüfusu ve mühendisleriyle çok önemli bir ülke. Teknoloji Türkiye’nin ve genç Türk şirketlerin önünde en büyük fırsat. Bu nedenle Türkiye’ye yatırım ve destek şart. Intel Capital de ülkemizde yatırımlarını sürdürecek” diye devam etti.

Intel Capital Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Yatırım Direktörü Feroz Sanaulla, 1991 yılından bu yana 51 ülkede 1100’ün üzerinde şirkete 10 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını söyledi. Türkiye’nin genç nüfusu ile çok heyecanlandırıcı bir pazar olduğunu, her yıl milyonlarca dolarlık iş yapıldığını hatırlatan Sanaulla, bu nedenle Türkiye pazarına büyük önem verdiklerini ve Türkiye ekonomisine destek olmak istediklerini belirtti. Doğru yatırım için şirketleri çok dikkatle incelediklerini ifade eden Sanaulla, “Yarattığı ve rakiplerinden farklılaştığı sürdürülebilir iş modeli ile başarısını ispatlayan Grupanya’nın Intel Capital ailesinin bir parçası olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Burada birçok yeni şirketle de görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki dönemde Intel Capital’in yeni yatırımlarını duyurmayı sürdüreceğiz” dedi.

Grupanya Genel Müdürü Esra Sertoğlu da, bir Türk şirketi olarak dünyanın en vizyoner ve yenilikçi teknoloji şirketlerinden biri olan Intel tarafından stratejik olarak desteklenmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Grupanya hakkında bilgi veren Sertoğlu, hizmet sektöründe 4500 marka ile bir milyon kupon ürettiklerini, 2010 – 2011 yılları arasında yüzde 400 büyüme kaydettiklerini vurguladı. Grupanya’nın sadece bir indirim şirketi olmadığını, kaliteli markaları çeşitli kampanyalarla yeni tüketicilerle tanıştırıp buluşturduklarını anlattı. Sertoğlu, “Müşteriye kulak veren bir şirket olarak sektörde çözüm merkezi, reyting sistemi gibi birçok ilke imza attık. Bundan böyle Intel’in desteği ile yeniliklerimiz devam edecek. İnternet’in yanı sıra mobil alanda da kampanyalar duyuracağız. Analitik sistemler ve segmentasyonla kullanıcılara bulundukları yerlere göre çeşitli kampanyalar sunacağız” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.