Instagram ve Omnicom’dan 100 milyon dolarlık reklam anlaşması

Omincom, Instagram'ın reklam anlaşması yaptığı ilk reklam ağı oldu.

08.03.2014 - 11:34 | Ali Kuru

Omincom, Instagram'ın reklam anlaşması yaptığı ilk reklam ağı oldu.

Uzun bir süredir kapalı bir reklamveren grubuyla reklam platformunu deneyen Instagram, ilk büyük reklam anlaşmasını Omnicom ile gerçekleştirdi. Advertising Age‘in haberinde Instagram‘la bir yıllığına 100 milyon dolara anlaşan Omnicom‘un, bünyesinde bulunan medya ve reklam ajanslarına platformun kapılarını açtığı belirtiliyor.

Haberde, hem Omnicom’un hem de Instagram’ı 2012’de satın alan Facebook‘un anlaşmayı doğruladığı fakat detayları konusunda yorum yapmaktan kaçındığı ifade ediliyor. Anlaşma hakkında Advertising Age’e konuşan Instagram Pazar Operasyonları Direktörü Jim Squires, “Bu, ileriye dönük reklam stratejimizin değiştiği anlamına gelmiyor; kullanıcılar, platforma bağlılıkları hâlihazırda güçlü seçkin markalar tarafından sınırlı sayıda sunulan kaliteli fotoğrafları ve videoları görmeye devam edecek. Ekiplerimiz etkileyici görsellik sunan kampanyaların geliştirilmesi ve yürütülmesinde her aşamada markalarla birlikte çalışacak” diyor.

Instagram ve Omnicom'dan 100 milyon dolarlık reklam anlaşması

Advertising Age’in haberinde kullanıcılara sunulan akışta gösterilecek reklamların belirlenen bir süre boyunca akışta yer alacağı belirtiliyor. İsmi verilmeyen bir Instagram yetkilisinin görüşüne yer veren dergi, bu sürenin bir günün üzerinde olacağına işaret ediyor. Haberde, fotoğraf ya da video formatında olabilecek reklamların Instagram’ın görsel kalite politikası ile uyumlu olacağına dikkat çekiliyor. Reklam satışının programlı ve otomatik olarak gerçekleşmeyeceği, manual seçicilikle yönetileceği de haberde yer verilen detaylar arasında.

Kaynak: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.