Instagram masaüstünden paylaşım özelliğini deniyor

Yakın gelecekte Instagram kullanıcıları internet tarayıcılarından da paylaşım yapabilecek.

25.06.2021 - 11:28 | Simge Şenses

Instagram masaüstünden paylaşım özelliğini deniyor

Instagram, ilk kez uygulama dışından gönderi paylaşımına izin veren bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Engadget’a konuşan bir marka sözcüsü konuyla ilgili, “Pek çok kişinin Instagram’a bilgisayarlarından eriştiğini biliyoruz. Bu deneyimi geliştirmek için internet tarayıcıları üzerinden Instagram’da gönderi oluşturma özelliğini test ediyoruz” açıklamasında bulundu. Kullanıcıların bilgisayarlarının internet tarayıcıları aracılığıyla paylaşım yapmasına olanak tanıyacak özellik henüz sınırlı sayıda kullanıcıyla test ediliyor.

Instagram masaüstünden paylaşım özelliğini deniyor

Pandemi sürecinde insanların masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarında daha fazla vakit harcamaları, çalışmaktan video konferanslara ve internette gezinmeye kadar birçok şey için bilgisayarlarını kullanmaları Instagram’ın bu yeni özelliği gündeme getirmesinde itici güç olmuş gibi görünüyor.

Yeni özellik sayesinde internet tarayıcıları üzerinden de birkaç fotoğraftan oluşan kaydırmalı gönderiler yayınlamak, fotoğraflar üzerinde düzenleme yapmak ve fotoğraflara filtre uygulamak mümkün görünüyor. Özetle Instagram, mobil uygulamadaki paylaşım deneyimini masaüstüne birebir taşımaya gayret ediyor. Bu hamleyle internet sitesini de uygulaması kadar işlevsel hale getirme yolunda büyük bir adım atan Instagram’ın sunduğu deneyimi Facebook’a bir adım daha yaklaştırdığı da söylenebilir.

Kaynak: Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.