Instagram işletmelere özel panelini duyurdu

Instagram Business Tools yakında kullanıma hazır.

01.06.2016 - 10:35 | Arzu Nilay Kocasu

Markalar Instagram'a Facebook'tan daha çok önem veriyor

Ürün ve hizmetlerini ihya etmek amacıyla Instagram’ı kullanan markalar, hedef kitle inşa etmek ve tüketicilerle iletişim kurmak söz konusu olduğunda uzunca bir süredir işleri ellerinde pek fazla içgörü olmaksızın halletmeye çalışıyorlar. Artık bu durum değişiyor ve Instagram, yüzlerce markayla yürüttüğü araştırmaların ardından en büyük ihtiyaçlarını dikkat çekmek, içgörü edinmek ve birkaç müşteri bulmak olarak belirlediği markaları mutlu edecek yeni platformu Instagram Business Tools’u nihayet hayata geçiriyor.

Markalara görüntülenme ve beğeni sayılarının ötesinde fırsatlar sunan platform yeni iş profilleri, istatistikler ve Instagram paylaşımlarını kullanarak doğrudan uygulama içinde reklam yaratmak gibi pek çok hizmetiyle bir süredir hedef kitlesini kör atışlarla vurmaya çalışan sevgili markaları için her bir kullanıcının alnına ufak birer hedef tahtası koyuyor.

İş profilleri

Instagram’ın yalnızca halihazırda birer Facebook sayfası olan markalar için sunduğu iş profilleri kullanıcılarının hedef kitlelerine kendileriyle nasıl iletişime geçeceklerini seçme fırsatı sunmanın yanı sıra barındırdığı konum özelliğiyle dileyenlerin iş yerinin konumunu harita üzerinde görmesini de sağlıyor.

Instagram işletmelere özel panelini sonunda duyurdu

İçgörüler

Instagram’ın geliştirdiği bir diğer özellik olan içgörülerde markalar kullanıcılarının kim oldukları ve hangi paylaşımların diğerlerinden daha çok ses getirdiği gibi doğrudan aksiyona dönüşebilecek bilgilere erişme imkânı yakalıyorlar. Yeni içgörüler barındırıkları metrikler ve kullanıcıların yaş, cinsiyet ve demografik bilgilerinin yanı sıra markanın, kullanıcılarının Instagram’ı en yoğun kullandıkları saatlere de erişmelerini sağlıyor.

Instagram işletmelere özel panelini sonunda duyurdu
Instagram işletmelere özel panelini sonunda duyurdu

Tanıtım

Instagram Business Tools ile hayat bulan bir diğer yenilikse daha çok içeriğin daha külfetsiz şekilde reklama dönüşebilmesi. Bu yenilikle markalar, iyi geri dönüş aldıkları paylaşımlarını uygulamadan çıkmaksızın birer reklama dönüştürebiliyor ve paylaşımın daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayabiliyorlar. Ayrıca, Facebook kullanıcılarının cinsiyet, yaş, konum ve ilgi alanlarından hareketle oluşturulmuş veri havuzundan hareketle hedef kitlelerinin genel bir haritasını çıkarıp bunu diğer reklamları için de kullanmak üzere kaydedebiliyorlar.

Instagram işletmelere özel panelini sonunda duyurdu

Velhasıl Instagram, sunduğu cömert yeniliklerle markaları ne denli sevdiğini gösterdi. Instagram Business Tools’un ardından reklamveren sıfatına sahip olmayan kullanıcıların uygulamaya duydukları sevgideki dalgalanmayıysa zaman gösterecek.

Kaynak: blog.bufferapp.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.