Instagram Hikâyeler’e ekran görüntüsü ayarı

Ekran görüntüsü alınması halinde kullanıcılar yakın gelecekte durumdan haberdar edilebilir.

12.02.2018 - 14:14 | Sencer Uçar

idefix'ten Instagram kullanıcılarına bir soru

Aralarında Snapchat’in de bulunduğu bazı mobil uygulamalarda karşı tarafın ekran görüntüsü alması durumunda, paylaşımı yapan kişi söz konusu durumdan haberdar ediliyor ve böylece kullanıcıların geçici olması niyetiyle paylaştıkları fotoğraf ya da videolar bir nebze de olsa koruma altına alınmış oluyor. Instagram da bugünlerde kullanıcılarına benzer bir özelliği sunmak için kolları sıvamış durumda.

Instagram’ın sınırlı sayıdaki kullanıcı üzerinde başlattığı denemelere bakıldığında, Hikâyeler kısmında paylaşılan bir içeriğin ekran görüntüsünün alınması ya da kaydedilmesi durumunda paylaşım sahibinin bu aksiyondan haberdar edileceğine dair bir uyarı mesajı görülüyor.

Test aşamasındaki özelliğin bir diğer boyutu ise ekran görüntüsü ya da kayıt işlemi yapanların, hikâyeyi görüntüleyenlerin oluşturduğu listede işaretlenmesini kapsıyor. Aslına bakarsanız ekran görüntüsü alınması durumunda kullanıcıya direkt bir uyarı gitmeyecek fakat hikâyesini kimlerin görüntülediğini öğrenmek için harekete geçtiğinde, ekran görüntüsü alan kullanıcıların yanında bir “shutter” ikonu ile karşılaşacak.

Instagram’ın bu yeni özelliği geliştirmedeki amacı, kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunabilmek ve anlarının gönül rahatlığıyla paylaşılabilmesini kolaylaştırmak. Test aşamasındaki özellik, etkileşim üzerinde belirgin bir fark yaratması halinde tüm kullanıcılara açılacak.

 

Kaynak: Techcrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.