Innovation Qualcomm etkinliği, İstanbul’da düzenleniyor

Qualcomm’un her yıl Avrupa’da gerçekleştirdiği IQ etkinliği, mobil ekosistemle ilgilenen tüm katılımcıları mobil teknolojilere dair global politikaların gidişatına, mobil teknolojideki en son gelişmelere, ürünlere ve hizmetlere doğrudan erişime sahne olan bir platformda bir araya getiriyor.

23.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Qualcomm’un her yıl Avrupa’da gerçekleştirdiği IQ etkinliği, mobil ekosistemle ilgilenen tüm katılımcıları mobil teknolojilere dair global politikaların gidişatına, mobil teknolojideki en son gelişmelere, ürünlere ve hizmetlere doğrudan erişime sahne olan bir platformda bir araya getiriyor. Bu yıl Paris ile İstanbul arasındaki seçmeyi kazanan İstanbul, 13-14 Eylül 2011 tarihlerinde gerçekleşecek IQ2011 etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Qualcomm’un (NASDAQ: QCOM) her yıl Avrupa’da gerçekleştirdiği IQ etkinliği, mobil teknolojilerin en parlak zekalarını bilgi yüklü konuşmalara, teknik ve kurumsal konularda vizyoner oturumlara ve Qualcomm’un en son mobil teknolojilerinin sergilenmesine sahne olan bir platformda buluşturuyor. Geçen yıl Londra’da yapılan, bu yıl ise Paris ile İstanbul arasındaki seçmeyi kazanan İstanbul’da düzenlenecek etkinlik, 13 Eylül 2011 Salı günü İstanbul’un ev sahipliğinde tüm uluslardan mobil teknoloji temsilcilerini bir araya getirecek.

13 Eylül’de sektör temsilcilerine yönelik tüm gün sürecek sunumlarda Span işbirlikleri, inovasyon ve uygulama süreçleri IQ2011’in ana temaları olarak belirlenmiş bulunuyor. 2G’den 3G’ye geçiş süreci, mobil uygulamalar, hava arayüzü, yeni nesil mobil teknolojiler ve Snapdragon yonga portföyü, etkinlikte öne çıkan başlıklar arasında yer alıyor.

IQ2011, Batı Avrupa odaklı bir etkinlik olmaktan çıkıp tüm Avrupa’yı, Ortadoğu’yu ve Afrika’yı kapsayan bir konferans haline gelecek şekilde genişletiliyor. Qualcomm tam da bu nedenle İstanbul’u IQ2011’in ev sahibi olarak seçmiş bulunuyor.

Dünya çapında inovasyonu benimsemiş bir kurum olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’nın önemini ve bu bölgelerin sunduğu kapsamlı fırsatları da bilen Qualcomm, IQ2011 de, dünyanın merkezi haline gelen İstanbul’da tüm dünya ülkelerinden katılımcıları ağırlayacak. Etkinlikte Türkiye’nin gelecekte Doğu için bir teknoloji merkezi haline gelme ihtimallerinin yanı sıra mobil dünyayı etkileyen global trendler hakkında da konuşulacak.

Etkinlik, mobil ekosistemle ilgilenen katılımcılar için fırsatlar sunarken, mobil teknolojideki en son gelişmelere, ürünlere ve hizmetlere doğrudan erişim sağlayacak. Demolar aracılığıyla teknik detaylar hakkında da bilgilerin yer alacağı etkinlikte Qualcomm’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dr. Paul Jacobs da ana konuşmacı olarak yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Londra’da yapılan etkinlikte 560 kıdemli endüstri yöneticinin yanı sıra mühendisler, yayıncılar, geliştiriciler, içerik sağlayıcıları, kablosuz servis operatörleri, cihaz üreticileri teknoloji sağlayıcı şirketler, analistler ve basından pek çok katılımcı ağırlanmıştı.

Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek etkinliğin ikinci günü olan 14 Eylül Çarşamba günü sadece basına özel yarım günlük sunumlar olacak.

Qualcomm Türkiye Genel Müdürü Barış Ruacan, Türkiye’nin 3G aboneliği ve akıllı cihaz kullanımı konusunda son dönemde çok ciddi bir atılım yaptığını ve bu nedenle Qualcomm gibi global teknoloji şirketlerinin ajandalarında üst sıralara yükseldiğini belirtti. Qualcomm olarak Türkiye ofisini bu sene başında hayata geçirdiklerini ifade eden Barış Ruacan, Qualcomm’un en üst düzey yöneticilerinin henüz ilk senede ülkeye gelmelerinin Türkiye’ye verilen bu önemi gösterdiğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.