İnnova Kredi Makinesi Kiosk’u ile Akbank’tan kredi almak artık çok kolay…

İNNOVA Bilişim Çözümleri tarafından üretilen kiosklar ile Akbank Kredi Makinesi’nde bireysel kredi ve kredi kartı almak artık daha hızlı ve kolay...

19.03.2008 - 11:46 | MediaCat

İNNOVA Bilişim Çözümleri tarafından üretilen kiosklar ile Akbank Kredi Makinesi’nde bireysel kredi ve kredi kartı almak artık daha hızlı ve kolay.

Finans, kamu, endüstri, telekomünikasyon ve e-devlet uygulamaları başta olmak üzere pek çok alanda hizmet veren İNNOVA, ihtiyaçları bire bir karşılayan, maliyetleri azaltan ve rekabet avantajı sağlayan çözümler geliştirmeye devam ediyor. Türkiye’nin lider bankalarından Akbank’tan kredi almak isteyenler, İNNOVA’nın geliştirdiği kiosk ile bireysel kredi ve kredi kartı almak çok daha kolay hale geldi.

İNNOVA Genel Müdürü Aydın Ersöz, Akbank Kredi Makinesi projesinin lansmanını yaparken Akbank’ın kullandığı sloganın “Dünyada ve Türkiye’de bir ilk” şeklinde olduğunu söyledi. Bu anlamda dünyada benzeri olmayan bir projeden bahsediyoruz diyen Ersöz “Kredi Makinesi aslında bir fikrin/hayalin gerçek hayata yansıtılabileceğinin ve bu konuda iNNOVA’nın yeteneğinin bir ispatı. Akbank tarafından tespit edilen bu ihtiyaç, yüzde 100 Türk mühendislik gücü ve Ar-Ge çalışması sonucu başarı ile bir ürüne döndürüldü. Bundan sonra oluşacak ihtiyaç ve gereksinimlere de aynı başarı ile yanıt vereceğimizi düşünüyoruz.” diye konuştu.

Şubeye Gitmeden Anında Kredi

Başvuru bilgileri ve alınmak istenen kredi miktarı, Akbank Kredi Makinesi üzerindeki klavye veya telefon ahizesi yardımıyla giriliyor. Kredi Makinesi, Akbank müşterisi olmayanlar tarafından da kullanılabiliyor. Her bir işlem adımında ekrandaki Müşteri İlişkileri Yetkilisi (MİY), başvuru sahibini yönlendiriyor. Kredi Makinesi fotoğraf çekiyor, kimliğin görüntüsünü kaydediyor ve imza paneli vasıtasıyla başvuru sahibinin imzasını alıyor. Başvuru uygun bulunduğunda SMS ile başvuru sahibini bilgilendiriyor. Akbank Kredi Makinesi’nden basılan bireysel kredi sözleşmesi, imzalandıktan sonra tekrar Kredi Makinesi’ne veriliyor. Tüm işlemler tamamlandıktan ve kredi hesabına geçtikten sonra müşteri, Akbank Kredi Makinesi’nin verdiği Tüketici Kredisi Kartı ile parasını dilediği Akbank ATM veya BTM’sinden çekebiliyor. Başvurunun başından, kredinin kullanıldığı ana kadar hiçbir şekilde şubeye gitmek zorunda kalınmadan, tüm işlemler Akbank Kredi Makinesi’nde kolayca yapılabiliyor.