İngiliz bmi Havayolları Türkiye pazarına girdi

İngiltere’nin en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olan bmi (British Midland) Ankara – Londra direkt uçuşu ile

06.09.2007 - 10:53 | MediaCat

İngiltere’nin en büyük hava yolu şirketlerinden birisi olan bmi (British Midland) Ankara – Londra direkt uçuşu ile Türkiye pazarına girdi.

Londra’ya ilk seferini, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapacak olan bmi, bu hatta faaliyet gösteren ilk İngiliz hava yolu şirketi. bmi’nin Ankara-Londra arası gidiş-dönüş bileti fiyatı ise 290 euro olarak belirlendi.

Kısa bir süre önce British Airways’in iş ortağı British Mediterranean’ı (BMED) satın alan İngiliz havayolları şirketi bmi, Ankara-Londra arasında gerçekleştireceği uçuşlarla Türkiye havayolu taşımacılığına hareket getirecek. Londra’ya ilk uçuşunu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda yapacak olan şirket, Ankara ve Londra arasında direkt uçuş yapan tek İngiliz havayolları olacak.

Heathrow merkezli günde yaklaşık 170 uçuş yapan bmi, yolculara global bağlantı ve konforlu yolculuk tecrübesi sağlamak için yapılmış dünyanın en büyük havayolu anlaşması olan Star Alliance üyesi.

bmi Türkiye Ticari Gelişim Müdürü Gail Holden, Londra’dan İstanbul’a aktarma yapmadan gerçekleştirilecek uçuşlarla Ankara’ya direkt uçuş konusunda büyüyen talebi karşılayacaklarını belirterek, “Haftada 6 uçuş gerçekleştireceğiz. Uçuş tarifemize göre, Ankara’dan 10:45’te havalanan uçağımız, İngiltere yerel saatiyle 13:25 itibariyle Heathrow Havaalanı’na inmiş olacak. Londra’dan ise 12:00’da hareket eden yolcularımız Türkiye saatiyle 18:05’te Ankara’ya ulaşmış olacaklar. Ortalama 3,5-4 saat sürecek uçuşlarımızda tüm yolcularımız bmi’ın hizmet kalitesini yakından görecekler” dedi.

bmi’ın uçuş ağı, 28 Ekim 2007’den itibaren Afrika, Orta Doğu ve Orta Asya’da 17 yeni varış noktasını da kapsayacak.

Daha fazla bilgi için www.flybmi.com adresini ziyaret edilebilir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.