İlk raundu Doğan Grubu kazandı

The Wall Street Journal, Danıştay'ın Doğan Yayın Holding lehine durdurduğu vergi cezası kararını manşetten verdi...

12.10.2009 - 00:00 | MediaCat

The Wall Street Journal, Danıştay’ın Doğan Yayın Holding lehine durdurduğu vergi cezası kararını manşetten verdi.

Wall Street Journal gazetesinde, “Türk Medya Grubu Vergi Davasında Raund Kazandı” başlığıyla yayımlanan makalede, “Türkiye’nin en büyük medya şirketi üst düzeyli vergi ihtilafında bir mahkeme zaferi kazandı ve kendisini iş hayatı dışında bırakabilecek daha büyük bir davayla mücadele etmeyi sürdürüyor” denildi.

Türkiye’de vergi yetkililerinin, ülkedeki medya organlarının yarısına sahip Doğan Yayın Holding lehine verilen kararın süreçle ilgili kararlarını etkileme olasılığı bulunmadığını belirttiklerini kaydeden WSJ, “İki dava, AB Türkiye’deki basın özgürlüğü için sonuçları üzerinde endişelerini dile getirirken, ülke içi ve dışında üst düzeyde öneme sahip bulunuyor. Perşembe günü bir Türk mahkemesi Doğan Yayın’a karşı 625 milyon dolarlık teminatın istendiği daha küçük olan vergi davasında, vergi cezasının yasalara uygun olmadığını belirterek bir karar verdi” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.