‘İlk Öpücük’ bitti, sıra ‘Aşk Testi’nde

Makyaj ilişkiyi kurtarır mı?

23.10.2015 - 17:18 | Irmak Özden

'İlk Öpücük' bitti, sıra 'Aşk Testi'nde

Geçtiğimiz yıl Los Angeles menşeli giyim markası Wren Studios için hazırladığı First Kiss isimli videosu milyonlara ulaşan Tatia Pilieva, bu kez yeni tanışan çiftler yerine uzun süredir birlikte olan sevgilileri kamera karşısına geçirerek yeni bir kampanyaya imza attı.

Fordham Üniversitesi antropologlarıyla gerçekleştirdiği ve günlük rutinlerine kendilerine vakit ayırmayı ekleyen kadınların daha mutlu ilişkiler sürdürdükleri sonucuna vardığı araştırmasını bir videoyla anlatmak isteyen ABD’li kozmetik markası Revlon ile birlikte çalışan Pilieva’nın yeni videosu Love Test geçen seferki gibi yine belgesel tadında bir reklam filmi. İlişkileri, iç dünyaları ve güvensizliklerine dair konuştukları bir ilk turun ardından kadınları kendileriyle ilgilenmeleri için evlerine yollayan ve bir haftanın sonunda onları tekrar kamera karşısına alan Pilieva’nın videosu Revlon’un araştırmalarını doğruluyormuş gibi gözüküyor.

Bu kampanya Hillary Clinton’ın kadınların güzel görünmek için daha fazla harcama yaptıkları ve erkeklere oranla daha fazla zaman harcadıkları yönündeki söylemlerine de bambaşka bir açıdan yaklaşılmasını sağlıyor. Yine de, Revlon’un bu kampanyayı hazırlamaktaki amacı bu ideolojileri tartışmak değil. Marka, ürünlerini yepyeni bir kampanya ile duyurmayı ve herkese duygusal olarak ulaşabilmeyi hedefliyor. Kozmetik sektöründe ürünün kadınların önüne geçtiği reklam kampanyalarından farklı olarak asıl önemli olanın güzellik olduğunu hatırlamak istiyor.

Revlon kozmetik bu kampanyayla birlikte hedef kitlesine duygusal olarak ulaşabildiğine ve uzun soluklu bir başarı yakalayacağına çok emin. Videonun First Kiss’in başarısını yakalayıp yakalayamayacağınıysa zaman gösterecek.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.