İlk çeyrekte reklama en çok yatırım yapan markalar

Medya Takip Merkezi (MTM), 2011 yılının ilk çeyreğinde TV kanallarına en çok reklam veren markaları belirledi.

14.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Medya Takip Merkezi (MTM), 2011 yılının ilk çeyreğinde TV kanallarına en çok reklam veren markaları belirledi.

MTM’nin, Türkiye’nin en çok izlenen 13 TV kanalını kapsayan reklam araştırmasına göre, bu yılın ilk çeyreğinde televizyon kanallarına en çok reklam veren üç marka, pazarda da kıyasıya bir rekabeti sürdüren GSM operatörleri oldu. Hem spot adedi hem de süresinde, listenin ilk sırasına yerleşen marka Turkcell olurken, onu Vodafone ve Avea takip ettiler.

2010 ile 2011 yıllarının ilk çeyrek dönemlerinde reklam veren markaları inceleyip karşılaştıran MTM’nin raporuna göre, Türkiye’nin yeni pazarlarından olan “bilinmeyen numaralar” pazarı, bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin en çok reklam yatırımı yapan sektörleri arasında yerini aldı. Bilinmeyen Numaralar arasında ekranlarda en çok görünüm sağlayan ise 118 33 markası oldu. Mustafa Keser’li reklamıyla çok tartışılan marka, yeni reklamıyla da yankı buldu. Pazarının en çok reklam veren ilk markası olan 118 33, Türkiye’nin TV’ye en çok reklam veren markaları arasında ise sekizinci sırada yer aldı. 118 33’ü, 118 80 ve 118 10 markaları takip ettiler.

MTM Medya Takip Merkezi’nin hazırladığı rapora göre, yılın ilk çeyreğinde, geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla reklam yatırımında önemli oranda artış yapan markalar ise EVKUR, ALF, Molped, Alfemo, Akgün Seramik, Fairy, Finansbank, Semerkand Yapı, Molfix, Air Wick, Vestel, Fiat, Şahin Sucukları, Bingo, Bulut İnşaat, Benckiser, THY, Anadolu Jet ve Vivident oldular.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.