MediaCat

İletişimde fark yaratanlar

Amerikalı ünlü reklamcı Ed McCabe yaratıcılığı tanımlarken şöyle demiştir: “Rakiplerinizi adaletsiz bir şekilde yenmenin tek yasal yolu yaratıcılıktır.”

İletişimde fark yaratanlar

Amerikalı ünlü reklamcı Ed McCabe yaratıcılığı tanımlarken şöyle demiştir: “Rakiplerinizi adaletsiz bir şekilde yenmenin tek yasal yolu yaratıcılıktır.” Tabii ki hem yasal hem de ahlaklı bir yoldur rakiplerinizi yaratıcılığı kullanarak geride bırakmak. Yaratıcılık reklam alanında olmazsa olmaz bir özellik. Pazarlamanın diğer disiplinlerinde de pazarlamacılar, iletişimciler fark yaratmaya çalışıyorlar ve vazgeçilmez olmak için yaratıcılığı kullanıyorlar. Pazarlama ve iletişim profesyonellerinin yaratıcı projelerinin en büyük ödülü kuşkusuz bu çabalarının iş sonuçlarına yansıması. Bir diğer önemli motivasyon ise çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalardan kazanılan ödüller.
 
MERCURY EXCELLENCE AWARDS
1987 yılında ilk kez dağıtılan uluslararası Mercury Excellence Awards halkla ilişkiler alanında kalite ve performansı birleştirerek mükemmelliğe ulaşmaya çalışan markaları ödüllendiriyor.
 
Profesyonel iletişimde mükemmelliği ödüllendiren ve 25’inci yılını kutlayan Mercury Excellence Awards 22 Mart’ta New York’ta gerçekleştirildi. 21 ülkeden 790 projenin başvurduğu, projelerin bütçe büyüklüklerine göre değil yaratıcılığına, etkililiğine, performansına ve başarısına göre değerlendirildiği ödüllerde bu yıl Türkiye’den iki marka ödül kazandı.
 
Kanyon, Uluslararası Mercury Excellence Awards’da, ‘Brand Awareness’ kategorisinde ‘Birlikte Örelim, Çocuklara Gönderelim’ ile Gold, ‘Kanyon Box’ ile de ‘Silver Mercury’ ödülünü kazandı. Vodafone ise ‘Community Relations’ ve ‘Market Expansion’ kategorilerinde ‘Silver Mercury’ ödülüne layık görüldü.
 
BİRLİKTE ÖRELİM ÇOCUKLARA GÖNDERELİM
‘Birlikte Örelim Çocuklara Gönderelim’ projesi, Kanyon’da geçtiğimiz yıl kurulan özel pleksi odada, yardıma muhtaç çocuklar için rengârenk atkıların örülmesi fikri ile hayata geçti. Proje kapsamında kış soğuklarında, çocukları ısıtmak için Kanyon ve Perwoll işbirliği ile bir ay boyunca, binlerce ilmek atıldı.
 
Örülen atkılar bir ayın sonunda, Adıyaman Kâhta Yatılı İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere gönderildi. Türkiye’nin dört bir yanından bu amaca katkıda bulunmak isteyenler evde ördükleri atkıları Kanyon’a ulaştırarak, projeye destek oldular. Sadece ziyaretçilerin değil, İstanbul içinden ve dışından Kanyon’a uğramadan bu projeye birçok insanın destek olması projenin ödüllendirilmesindeki en önemli noktalardan birisi oldu.
 
1450 ATKI GÖNDERİLDİ

Kanyon’a gelip atkıları örecek katılımcılar için 3x4x2.5 metre boyutunda şeffaf pleksi bir oda dekore edilerek Kanyonaktivite alanına konumlandırıldı. Görevlendirilen iki kişi çalışma saatleri süresince bu odada sürekli atkı ördü ve etkinliğe katılan gönüllü Kanyon misafirlerine yardımcı oldu.  Etkinliğe katılan tüm gönüllülerin fotoğrafları çekildi ve bu fotoğraflar etkinlik boyunca odanın duvarlarını süsledi.  Alışveriş için Kanyon’u seçenlerin çoğu ve Kanyon mağazalarında çalışanlar da etkinliğe katılıp atkı ördüler. Öğrenciler okul sonrası etkinliğe destek oldular. Projenin kaç gündür devam ettiğini ve kaç atkı örüldüğünü gösteren bir sayaç konuldu. Etkinlik; posterler, billboard’lar, 85 bin kişiye ulasan dijital bültenler ve sosyal medya aracılığı ile duyuruldu.
‘Birlikte Örelim Çocuklara Gönderelim’ projesinde 700 atkı örülmesi hedeflenmişti, ancak projeye gelen büyük ilgi sayesinde gönderilen atkı sayısı 1450’yi buldu.
 
PRO İLETİŞİM İŞ BİRLİĞİ
Kanyon’un ödül kazanan iki projesi Feride Edige liderliğindeki Pro İletişim ekibinin iş birliği ile hayata geçti. Açıldığından bu yana Kanyon’a hizmet veren Pro İletişim bir diğer müşterisi Perwoll’ü de bu projeye entegre ederek sinerji yarattı ve bütçenin iki marka tarafından paylaşılmasını sağladı.
 
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.