MediaCat

İkonik karakterlere yapay zekâ dokunuşu

Tasarımcı Carlos Paboudjian, yapay zekâ desteğiyle hazırladığı Wes Anderson moda koleksiyonuyla başladığı yolculuğunu Frida Kahlo ve Amélie Puolain gibi ikonik isimlerle sürdürüyor.

İkonik karakterlere yapay zekâ dokunuşu

Yapay zekânın deneysel çalışmalara alan tanıyan araçlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Bunlardan bir tanesi de ilgilenenlerin aşinâ olduğu üzere Midjourney. Geçtiğimiz günlerde Çek art direktör Carlos Paboudjian’ın Midjourney kullanarak hayata geçirdiği moda koleksiyonları sosyal medyada ilgi çekti.

20 yıldır reklamcılık yapan Paboudjian, yapay zekâ aracılığıyla yönetmen Wes Anderson, ikonik Fransız film karakteri Amélie Puolain, ressam Frida Kahlo, yönetmen Francis Ford Coppola’nın The Godfather’ı ve ressam Alphonse Mucha’dan esinlenerek çeşitli moda koleksiyonları hazırladı.

Dünyaya büyük etkileri olan ikonik isimler ya da karakterlerden esinlenerek kavramsal bir moda koleksiyonu yaratmak isteyen art direktör, zihnindeki hayalleri yapay zekâ aracılığıyla tasarıma döküyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.