MediaCat

İkonik albüm kapaklarına sosyal mesafe güncellemesi

Reklam ajansı Activista’dan ikonik albüm kapaklarına sosyal mesafe yorumu.

İkonik albüm kapaklarına sosyal mesafe güncellemesi

John Lennon, Ringo Starr, Paul McCartney ve George Harrison’ın karşıdan karşıya geçerken görüldüğü fotoğrafıyla The Beatles’ın Abbey Road albüm kapağının tarihteki en ikonik albüm kapakları arasında yer aldığı tartışmasız. Peki Abbey Road’u hayatımızdaki yerini her geçen gün sağlamlaştıran sosyal mesafe kavramıyla birlikte düşünürsek ne olur?

Sosyal mesafenin önemini vurgulama niyetindeki Los Angeles reklam ajanslarından Activista, rotasını müzik dünyasına, ünlü albüm kapaklarına çeviriyor. Abbey Road’un yanı sıra U2’nun The Joshua Tree, N.W.A.’in Straight Outta Compton, The Clash’in Combat Rock, Ramones’un Hey! Ho! Let’s Go: The Anthology, Fugees’in The Score, Blondie’nin çıkış albümü Blondie, Queen’in Queen II albüm kapakları, ajansın elinde sosyal mesafeyi vurgulayan albüm kapaklarına dönüşüyor.

Ajansın kurucularından Paco Conde, orijinal fikrin film afişleri olduğunu ancak albüm kapaklarıyla ilerlemenin daha kolay bir görsel çözüm olduğunu düşündüklerini söylüyor. Conde’nin söylediğine göre ana kriter ise albüm kapağının dünyanın dört bir yanında bir çırpıda tanınacak kadar ikonik olması.

“Bu albüm kapaklarıyla en azından insanların yüzünü güldürmek istiyoruz” diyen Conde, bir yandan da sosyal mesafenin önemini vurguladıklarını belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.