Ikea Türkiye’deki 5’inci yılını kutluyor

Dev yaşam marketi Ikea, Türkiye’deki 5. yılını Ankara mağazasını açarak kutlayacak. Yeni mağazada 400 kişiye istihdam var...

05.05.2010 - 00:00 | MediaCat

Dev yaşam marketi Ikea, Türkiye’deki 5. yılını Ankara mağazasını açarak kutlayacak. Yeni mağazada 400 kişiye istihdam var.

Türkiye pazarında 5 yılı geride bırakan İsveç kökenli Ikea, ‘agresif’ büyüyecek. Ikea Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, gelecek 5 yıldaki hedeflerinin, geçen 5 yıla oranla daha kuvvetli ve agresif olacağını belirtti. Ümraniye Ikea mağazasında, Ikea Türkiye’nin 5. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Özsüer, gelecek baharda Ankara’da da yeni bir şube açarak, pazar atılımlarını büyüteceklerini ifade etti. Ankara’daki mağazanın Mamak ilçesi yakınlarında olacağını belirten Özsüer “Bu mağazamız da, ortalama 30 bin metrekarelik bir alana kurulacak ve yaklaşık 300-400 kişi sadece burada istihdam edilecek” dedi. Ikea Türkiye’nin yaklaşık 450 civarında yerli ürünü 30 ülkeye satarak, 350 milyonluk bir ihracat geliri sağladığını kaydeden Özsüer, şunları söyledi:

TEKSTİLDE FIRSAT

“İlk 5 yılda hedeflerimizi hemen hemen gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Gelecek 5 yıldaki hedefler, daha kuvvetli ve daha agresif olacak. Mağazalarımızda 20 bin ürün sergileyerek 10 milyon ziyaretçiyi ağırladık. Türk halkı, Ikea ile özdeşleşmiş katalog kültürüyle tanıştı. Bu sayede, son 6 yılda 16 bin 360 kataloğu evlere dağıttık. Önümüzdeki 5 yıllık planda da aynı şekilde büyümeyi planlıyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.