İFSAK’tan belgesel film atölyesi

İFSAK, belgesel film meraklıları için 5-6 Şubat tarihlerinde Ethem Özgüven’in eğitmenliğinde toplam 12 saatlik bir atölye düzenliyor.

02.02.2011 - 00:00 | MediaCat

İFSAK, belgesel film meraklıları için 5-6 Şubat tarihlerinde Ethem Özgüven’in eğitmenliğinde toplam 12 saatlik bir atölye düzenliyor.

İFSAK, belgesel film sevenlerin ilgisini çekecek çok özel bir atölye çalışmasına imza atıyor. 5-6 Şubat tarihlerinde düzenlenecek, toplam 12 saatlik Belgesel Film Atölyesi’nde, belgesel filmle ilgili teorik eğitim verilecek, belgesel filme dair sorulara cevap aranacak ve çekim aşamasına kadar uzanan üretim sürecinin aşamaları incelenecek. Ethem Özgüven’in eğitmenliğinde gerçekleştirilecek atölye, 13.00-19.00 saatleri arasında yapılacak.

Belgesel Film Atölyesi’nde gerçeklik, tarafsızlık, estetik, belgesel türleri, beş önemli belgesel yönetmeni (Robert J. Flaherty, Dziga Vertov, John Grierson, Jill Godmilow, Giuseppe Petitto), Türk belgesel tarihi, 1990 ve sonrasında Türkiye’de ulusal belgeseller, toplumsal bellek ve belgeselin rolü, televizyon ve belgesel gibi konu başlıkları ele alınacak.

Ethem Özgüven kimdir?

1962 doğumlu Ethem Özgüven, Akademi İstanbul, Beykent Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Viyana Gazetecilik Enstitüsü’nde ders verdi. Halen İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders vermeye devam ediyor. Vega Film, Antalya Altın Portakal Vakfı, Şizofreni Dostları Derneği, Vehbi Koç Vakfı, Kadın Dayanışma Derneği, Şizofreni Dostları Derneği, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı gibi kurum ve derneklerle projeler gerçekleştiren Özgüven, Uluslararası FIMA Video Atölyeleri, Ulusal Çevre Senaryo Ödülleri, Antalya Uluslararası Kısa Film Video Festivali’nin kurucusu. “Silikozis”, “İda”, “Tuzla Tersaneleri’nde Hayat”, “Felluce” gibi çeşitli belgesel ve deneysel filmleri bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.