İddaa’nın sahibi değişmedi

İddaa ihalesinde büyük bir çekişme yaşanırken, ikinci turda en iyi teklifi şimdiki işletmeci olan...

28.08.2008 - 15:41 | MediaCat

İddaa hasılatından şimdiye kadar yüzde 12 işletim payı alan İnteltek, yapılan ihalenin ardından bu payını yüzde 1.4’e düşürdü. Böylece işletici şirket 10 kata yakın bir indirim yapmış oldu.

İddaa ihalesinde büyük bir çekişme yaşanırken, ikinci turda en iyi teklifi şimdiki işletmeci olan İnteltek İnternet verdi.

İddaa ihalesini ilk turunda en iyi teklifi Doğan Yayın Holding’in de içerisinde bulunduğu konsorsiyum yüzde 6.1 ile vermişti. İlk turda İddaa’nın şimdiki işletmecisi İnteltek İnternet yüzde 11.3 teklif verirken, Lotus-Landbroke konsorsiyumu da yüzde 10 önerdi.

İKİNCİ TURDA ORANLAR DÜŞTÜ

İkinci turda ise revize teklifler alındı ve oranlar hızla düştü. DYH konsorsiyumu işletim payı teklifini yüzde 2.1’e, İnteltek yüzde 1.4’e, Lotus ise yüzde 3.8’e çekti. Böylece en iyi teklif İnteltek’ten gelmiş oldu.

İddaa oyunlarının şimdiki işletmecisi de olan İnteltek, mevcut anlaşma gereği hasılattan yüzde 12 pay alıyor. Ancak İhale Komisyonu kararı onaylar ve ihaleyi İnteltek’e verirse şirketin alacağı pay yüzde 1.4’e düşecek.

2007’de İddaa’dan 1.9 milyar YTL, son dört senede ise 6.7 milyar YTL hasılat elde edildi.

İhaleyi kazanan firma 3 gün içerisinde açıklanacak.

Kaynak:www.hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.