ICCO ile Holmes Group işbirliği

Türkiye’de İDA tarafından temsil edilen ICCO, Küresel Ödüller ve Araştırma Konularında Holmes Report ile işbirliğine gitti.

25.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’de İDA tarafından temsil edilen ICCO, Küresel Ödüller ve Araştırma Konularında Holmes Report ile işbirliğine gitti.

Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO) ile Holmes Group, 2011 Küresel SABRE Ödülleri’nin organizasyonunu ortak olarak yapmanın yanı sıra, kendi küresel raporlarına yönelik iç görüleri paylaşmak suretiyle stratejik iş ilişkilerinin kapsamını genişletme konusunda anlaştı.

Küresel SABRE’lerin sahiplerini bulacağı ödül töreni de, bu yıl 29-30 Eylül tarihlerinde Portekiz’in Sintra şehrinde düzenlenecek olan ICCO 2011 Zirvesi’nde gerçekleştirilecek. ABD’de 20 yıllık bir geçmişi olan ve son sekiz yıldır EMEA bölgesinde de (Avrupa-Ortadoğu-Asya) düzenlenen SABRE Ödülleri’ne, dünyanın her yerinden yaklaşık 5,000 başvuru yapılıyor.

ICCO işbirliği ile düzenlenecek Küresel SABRE Ödülleri için, yerel SABRE ödüllerinin sahipleri ve ICCO üyesi ülkelerdeki iletişim danışmanlığı meslek birlikleri tarafından yürütülen ulusal ödül programlarının galipleri yarışacak. Sunumlar, Holmes Report tarafından seçilen bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Holmes Group ile ICCO, iletişim danışmanlığı mesleğinin gelişmesi bakımından kazanılan iç görüyü derinleştirecek araştırma verilerini paylaşma konusunda da anlaştı. ICCO Dünya Raporu, ulusal meslek birliklerinden toplanan veriler aracılığıyla, dünya çapındaki büyümenin ve trendlerin ülke bazında bir görünümünü ortaya koyuyor. Öte yandan Holmes Raporu’nun Küresel Sıralamaları, ajans sıralamalarıyla tanınmasının yanı sıra, piyasa duyarlılığının ve hizmet gelişiminin bölgesel bir genel görünümünü de veriyor. Bu verilerin hepsi, dünyanın her yerindeki ajans başkanlarıyla yapılan anketlerden elde ediliyor.

Yeni ortaklığın devreye girmesiyle, ICCO Dünya Raporu, danışmanlık firmalarının karşılaştığı belirli zorluklara neden olan pazar trendleri hakkında bir bakış açısı sunacak ve halkla ilişkilerdeki genel büyümenin tanımlanmasına yardımcı olacak. Holmes Raporu’nun Küresel Sıralamaları ise, belirli sektörler ve uygulama alanlarındaki gelişmelerin yanı sıra, ülkeler arasındaki farklılıkların daha net bir fotoğrafını sunabilecek.

ICCO’nun Türkiye’deki temsilciğini üstlenen ve ICCO Yönetim Kurulu’nda da yer alan IDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği ), bu zirveye Yönetim Kurulunun yanı sıra, tüm üyeleriyle birlikte en geniş temsille katılmayı hedefliyor

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.