IBM Türk’ten gerçek bir sanal etkinlik

IBM, geleneksel pazarlama karmasına online iletişim platformlarını katma vizyonuyla sanal etkinlikler...

16.12.2010 - 00:00 | MediaCat

IBM, geleneksel pazarlama karmasına online iletişim platformlarını katma vizyonuyla sanal etkinlikler düzenlemeye başladı. İlki 5 Kasım 2010 tarihinde gerçekleştirilen sanal etkinlikte “Bulut Bilgi İşlem” konusu ele alındı ve 200 katılımcı sanal etkinliği canlı olarak izledi. Sanal etkinliğin kaydı ise ziyaretçiler tarafından 11 Şubat 2011 tarihine kadar izlenebilecek.

IBM, online iletişim platformlarından yararlanmak üzere sanal etkinlikler düzenliyor. İlki 5 Kasım 2010 tarihinde düzenlenen sanal etkinlik kapsamında izleyiciler canlı yayında Bulut Bilgi İşlem konusunda üç sunum izlediler ve sunumu yapan IBM uzmanlarıyla karşılıklı iletişimde bulunarak sorularına yanıtlar alıp, konulara yorumlar getirdiler.

Etkinliğe katılmak üzere kayıt yaptıran finans, kamu ve telekom sektörünün dışında, diğer sektörlerden de BT yöneticilerini kapsayan 200 katılımcının canlı olarak izlediği etkinliğin kaydı da ilgilenenlerin izmeleri için 11 Şubat 2011 tarihine kadar http://events.unisfair.com/rt/ibm~bulut/index.jsp?lc=tr&cc=TR adresinde yayınlanıyor.

Sanal etkinlik kapsamında ilk olarak IBM müşteri veritabanında bulunup, bu tür iletişime izin veren kişilere e-davet gönderildi. E-posta üzerinden bu tür iletişim istemeyen müşterilerle ise Çağrı Merkezi üzerinden temasa geçildi. Bununla birlikte çeşitli sektör yayınlarının veritabanlarına da e-davet gönderimi sağlandı.

Sanal etkinlik kapsamında etkinliğe ilk kez katılacakları bilgilendirmek amacıyla bir sanal sunucu tarafından yönlendirici bilgilerin verildiği bir video çalışması yapıldı.

Etkinlik tıpkı fiziksel bir etkinlik gibi konuyla ilgili stand alanlarından, sunum yapılan toplantı salonlarından kaynak merkezlerine kadar geniş bir yelpazede gerçekleştirildi. Sunumlar tarafında IBM uzmanları tarafından dört oturum yapıldı.

Canlı yayın sırasında ve sonrasında sanal etkinlik alanında katılan ve ziyaret eden kişi başına ortalama sitede kalış süresi 96 dakika olarak gerçekleşti. Bu rakamlarla bir etkinlik anlamında son derece başarılı sonuçlara ulaşan IBM sanal etkinlikleri yeni konularla devam edecek.

Konuyla ilgili bilgi veren IBM Türk Pazarlama ve İletişim Yöneticisi Canan Ersoy “Günümüzde artık hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen online ortamlardan yararlanarak düzenlediğimiz sanal etkinliklerle hem katılımcılar hem de düzenleyen şirket olarak önemli bir zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyoruz. Artık teknolojinin bize bu imkanları vermesiyle fiziksel ortamda düzenlenen etkinlikler kalitesinde ve kapsamında  ortamlar yaratarak, insanların buluşmasını, öğrenmesini ve tartışmasını sağlayabiliyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.