MediaCat

IBM sunucu pazarında Türkiye’de birinci sırada

IBM, Türkiye sunucu pazarında yüzde 50’nin üzerindeki pazar payıyla birinci sırada.

IBM sunucu pazarında Türkiye’de birinci sırada

Yeni yayınlanan IDC “Quarterly Server Tracker” sunucu raporuna göre, IBM 2011’in son çeyreğinde, Türkiye’nin de dahil olduğu önemli Orta ve Doğu Avrupa’da ülkelerinin sunucu pazarında lider. Böylece, 5,4 yüzde puan artışla IBM, bölgedeki pazar payını 35,7’ye yükseltmiş oldu.

Tanınmış araştırma kuruluşu IDC’nin her çeyrek yayınladığı “Quarterly Server Tracker” sunucu raporuna göre, IBM 2011’in son çeyreğinde, Orta ve Doğu Avrupa’daki önemli ülkelerin sunucu pazarında birinci sıraya yerleşti. IDC raporu, Türkiye’de yüzde 50,6’lık pazar payına ulaşan IBM’in 5.4 yüzde puan artışla, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki pazar payını 35.7’ye yükselttiği açıkladı.

Aynı rapor IBM’in 250.000 doların üzerindeki, en üst segmentteki kurumsal sunucularda ve RISC/EPIC sunucularda da pazar lideri olduğunu gösteriyor. 2011 yılının son çeyreğinde IBM her iki segmentte sırasıyla yüzde 79,3 ve yüzde 67,1’lik pazar payı elde etti.

2011 yılı geneline bakıldığında ise IBM, Orta ve Doğu Avrupa’da pazar payını 3,3 yüzde puan artırarak, yüzde 31,6’ya çıkarmış oldu. 2010 yılıyla karşılaştırıldığında RISC/EPIC sunucu pazarında 17,6 yüzde puanlık yükselişle, pazar payını  yüzde 54,5’e çıkarak liderliği yakaladı. Yine 2010 yılına oranla, en üst segmentteki sunucu pazarında geçtiğimiz yıl 26,7 yüzde puanlık artışla yüzde 66,0’lık pazar payına ulaştı.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.