IBM, Ara Katman yazılım alanında büyüdü

Pazar ortalamasının iki katı büyüyen IBM, Ara Katman yazılım alanında pazar payını yüzde 32,6’ya çıkardı.

14.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Pazar ortalamasının iki katı büyüyen IBM, Ara Katman yazılım alanında pazar payını yüzde 32,6’ya çıkardı.

Araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner, Nisan başında yayınladığı araştırmasında toplam kar payına göre 2010 yılı Uygulama Altyapısı ve Ara Katman yazılım kesimi dünya pazar liderini 10. kez IBM olarak açıkladı.

2010 yılında Uygulama Altyapısı ve Ara Katman yazılım pazarı yüzde 7,3 büyüyerek 17,6 milyar dolara ulaşırken IBM yüzde 14,4 ile pazara oranla iki katı büyüme sergiledi.

Son on yıldır bu pazarda liderlik koltuğunda oturan IBM, Gartner raporuna göre aynı zamanda alt pazarlarda da genel BT pazarının üzerinde bir büyüme gösteriyor. İş Süreçleri Yönetimi (BMP) kesiminde yüzde 9,2 büyüyen IBM, BMP yazılımı sağlayıcıları arasında da 1 numara ve yüzde 24,7’lik pazar payına sahip. BMP yazılımı, iş dünyasına daha çevik olmayı ve daha fazla büyüme sağlayacak geliştirme ve uygulama yolları sunuyor. İleti Sistemi Ara Katman Yazılımı (Message Oriented Middleware Market) ve İşlem İzleme Pazarı (Transaction Processing Monitor market ) ve Kurumsal Hizmet Veriyolu ve Entegrasyon Uygulamaları (Enterprise Service Bus Suites and Integration Appliances) gibi yükselişe geçen alanlarda da IBM yine birinci sırada.

IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk konuyla ilgili olarak “Bugün şirketler için temel iş süreçlerini hızlandırmak ve öncelikli altyapılarını güçlendirmek en önemli hedefler arasındadır. Günümüz dünyasında değişik endüstrilerden binlerce kurum IBM’in bu tür ihtiyaçları karşılayacak ciddi birikimiyle geliştirilen Uygulama Altyapısı ve Ara Katman yazılımını kullanıyor. Gartner’in son raporu IBM’in iş entegrasyonu Ara Katman yazılımındaki lider pozisyonunun bir yansımasıdır” diye konuştu.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.