IBM’den yoğun verilerle başa çıkma girişimi

60 ülkede, 150’yi aşkın şehirde ve 1200 noktada başlatılan IBM’in Yoğun Verilerle Başa Çıkma girişiminde, başta akademik dünya olmak üzere tüm katılımcıların IBM yazılımlarını kullanmasına ve Watson sisteminin teknolojisini kavramasına yönelik eğitimler veriliyor.

07.04.2011 - 00:00 | MediaCat

60 ülkede,  150’yi aşkın şehirde ve 1200 noktada başlatılan IBM’in Yoğun Verilerle Başa Çıkma girişiminde, başta akademik dünya olmak üzere tüm katılımcıların IBM yazılımlarını kullanmasına ve Watson sisteminin teknolojisini kavramasına yönelik eğitimler veriliyor. Yarışma şampiyonu Watson teknolojisi verilerden yeni iş fırsatları yaratacak çözümleri de sunuyor.

IBM geçen haftalarda müşterilerine, çözüm ortaklarına, akademisyenlere ve üniversite öğrencilerine bilgi kavrama ve analiz etme süreçlerine yardımcı olacak “Yoğun Verilerle Başa Çıkma Girişimi”ni duyurdu. Üç yıldır üzerinde çalışılan girişime 100’den fazla IBM müşterisi katıldı. Bu doğrultuda yoğunlaştığı iş analitiğine 14 milyar dolar yatırım yapan IBM’in yatırımları ayrıca 24 satın alma ve endüstri uzmanı 8000 analitik danışmanıyla yürütülen projeleri de içeriyor.

Şubat ayında ABD’de bir yarışma programında 1 milyon dolarlık ödül kazanan Watson, öğrenebilen, düşünebilen, nüansları ayırabilen ve yorum yapabilen bir süper bilgisayar olması ve insan yarışmacıları yenmesiyle dikkat çekmişti. Watson bilgisayar sisteminin altında yatan IBM yazılımları ve teknolojileri yeni kaynaklardan edinilen bilgileri iş fırsatları yaratacak biçimde şekillendirmek için önemli faydalar sağlıyor. Bu girişim ile IBM 60 ülkede, 150’den fazla şehirde, 1200 yetenek geliştirici eğitim programını uygulamaya koyularak Watson teknolojilerini birebir gözlemleyerek öğrenme olanakları sunuluyor. BT profesyonellerine dünyadaki 34 IBM inovasyon merkezinde, 1200 müşteri, çözüm ortakları ve üniversite alanında ve DB2University.com sitesinde de online olmak üzere ücretsiz eğitim erişimi sağlanıyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.