IBM’den özel yönetilen bulut proje

IBM, Vodafone Türkiye’nin müşterileri için yeni işbirliği hizmetleri tasarlamalarına ve pazarlamalarına yardımcı olacak yeni bir bulut bilgi işlem platformu oluşturacağını duyurdu.

14.02.2011 - 00:00 | MediaCat

IBM, Vodafone Türkiye’nin müşterileri için yeni işbirliği hizmetleri tasarlamalarına ve pazarlamalarına yardımcı olacak yeni bir bulut bilgi işlem platformu oluşturacağını duyurdu.

 IBM Bulut Bilgi İşlem Platformu, Vodafone Türkiye’nin mevcut sunucu kapasitesi en üst düzeye çıkaracak ve test iş yüküne bağlı olarak BT kaynakları kullanılırken esneklik sağlayacak. Bu sayede Vodafone Türkiye’nin Web geliştirme araçları daha güvenli bir biçimde birleştirilecek; takvim, anında mesajlaşma, gezinme gibi yeni mobil uygulamaların yanı sıra, mobil Web toplantıları veya İnternet TV gibi daha gelişmiş uygulamaların da tasarlanma süreçleri kısalacak ve kullanımları basitleşecek. 
 
Bulut bilgi işlem modeli, Vodafone Türkiye’nin gelecek yıllarda pazarda karşılaşacağı yeni gelişmeler karşısında hazırlıklı olmasını sağlayacağı gibi, Web 2.0 uygulamasındaki en son eğilimleri kullanarak iş açısından kritik  yeni uygulamaları devamlılık içerisinde tasarlamasına fırsat veriyor. Tüm bu gelişmeler Vodafone Türkiye müşterilerine daha iyi bir deneyim sunacak.
 
IBM Türk Genel Müdürü Michel Charouk konu ile ilgili görüşlerini şöyle ifade ediyor: “Bu sözleşme Orta ve Doğu Avrupa’nın ilk özel yönetilen bulut bilgi işlem projesidir. Geçmişte test sorumluları yeni test ortamlarında haftalarca vakit harcıyordu. Bu yeni proje sayesinde ise bu süre saatlere iniyor. Vodafone Türkiye mobil ağına güvenle yazılım, donanım ve hizmetlerin bütünleştirilmesiyle oluşturulan özel bir bulut bilgi işlem çözümü Vodafone Türkiye müşterilerine daha fazla ve daha iyi işbirliği sağlayacak.”
 
Ortalama bir işletme tüm teknoloji altyapısının neredeyse % 30’unu geliştirme ve test etmeye ayırıyor. IBM, test ortamlarında bulut bilgi işlem uygulamalarından yararlanmanın, maliyetleri %50’nin üzerinde azaltmak, kaliteyi artırmak ve pazara çıkış süreçlerini ciddi  ölçüde kısaltmak gibi pek çok faydasının olduğunu gözlemledi.
 
Çözüm, en karmaşık, IBM ve IBM dışı ortamlarda karşılık verme kapasitesine sahip  ve IBM’in yüksek performanslı UNIX sunucularından olan IBM Power Systems ürünlerini, Tivoli ve WebSphere yazılımlarını ve IBM ITS hizmetlerini kullanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.