IBM’den iş analitiğine 2 yeni yatırım

IBM geçen hafta, i2 ve Algorithmics isimli iki iş analitiği firmasını satın aldığını açıkladı.

08.09.2011 - 00:00 | MediaCat

IBM geçen hafta, i2 ve Algorithmics isimli iki iş analitiği firmasını satın aldığını açıkladı. Özellikle bankacılık, perakende, sağlık, finans ve devlet kurumlarını ve şehir idarecilerini yakından ilgilendiren güvenlik tehditleri ve risk yönetimi alanlarında etkin olan i2 ve Algorithmics, IBM’in iş analitiği alanındaki portföyünü güçlendirdi.

Suç, dolandırıcılık, uyuşturucu trafiği, siber tehditler ve diğer güvenlik tehditlerine ilişkin verileri analiz etme konusunda uzman bir analitik şirketi olan İngiliz merkezli i2, gerek özel gerekse de kamu kuruluşlarına bu alanlarda ciddi çözümler sunuyor. Son yıllarda IBM’in 2008 yılında duyurduğu Akıllı Şehirler vizyonu doğrultusunda, veriler üzerinde yapılan analizler sonucunda doğru tespitlerde bulunarak, şehir yöneticiliğini ve şehirlerdeki yaşam kalitelerini iyileştirmek mümkün olabiliyor. i2 ve IBM’in gerçek zamanlı analitik kapasitelerinin bir araya gelmesiyle ise şirketlerin ve kamu kuruluşlarının anında ve doğru değerlendirilmiş bilgilere erişimi sağlanarak tehditlerin ve çözüm yollarının fark edilmesinin önü açılıyor.

IBM’in analitik alanındaki satın almalarıyla ilgili bir değerlendirme yapan IBM Türk Yazılım Bölümü Müdürü Gülsün Emüler “Son dönemlerde dijital ortam hayatımızın her alanını sararken, verileri ve içerikleri analiz etmekte zorlanılan bir dönemden geçiyoruz. Dolayısıyla, IBM’in uzun vadeli yatırım stratejisinin parçası olarak değerlendirilmesi gereken bu iş analitiği yatırımları son derece önemlidir. Bu yeni girişimlerimizle şirketlerinin çalışma biçimlerini daha güvenilir kılmanın ve riski daha iyi yöneterek ekonomik değişimlerle uyumlu bir hale getirmeye yardımcı olmanın yanı sıra, kamu güvenliğini ve şehirlerin yaşam kalitelerini de artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.