IAB Türkiye’nin yeni yönetim kurulu başkanı belli oldu

IAB Türkiye 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.

17.01.2019 - 14:04 | MediaCat

Felis sohbetleri: Neslihan Olcay

47 ülkede faaliyet gösteren, dijital reklamcılık sektörünün meslek örgütü IAB’nin (Interactive Advertising Bureau) Türkiye ayağı IAB Türkiye’nin beşinci olağan genel kurulu dün gerçekleşti.

2019-2020 döneminde görev yapacak yönetim, denetim ve disiplin kurullarının seçildiği toplantıda son üç dönemden bu yana IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Neslihan Olcay IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

1995-2010 yıllarında Initiative Media, Universal McCann ve Mindshare gibi global medya ajanslarında planlama uzmanlığından yönetici ortaklığa kadar farklı roller üstlendi. Neslihan Olcay, 2010-2017 yıllarında GroupM çatısı altında faaliyet gösteren Maxus’un CEO’su olarak görev yaptı. Halen aynı çatı altında Wavemaker CEO’luğunu yürütmekte olan Olcay, yakın zamana kadar eş zamanlı olarak GroupM Türkiye Chief Digital Development Officer olarak da çalışmalarını sürdürüyordu.

2011 yılından bu yana IAB Türkiye Eğitim Yürütme Kurulu Başkanı olan Neslihan Olcay, IAB Avrupa Eğitim Komitesi başkanlığını da yürütüyor.

Toplantı neticesinde IAB Türkiye görev dağılımı şöyle oldu:

Yönetim Kurulu

Başkan: Neslihan Olcay (Reklamcılar Derneği)

Başkan Yardımcıları: Ayşen Akalın (Reklamverenler Derneği), Selim Gülmen (Turkuvaz Reklam Pazarlama)

Üyeler: Murat Göllü (Akbank), Dr. Mahmut Kurşun (Ciner Yayın Holding), Rima Erdemir (Demirören İnternet Yayıncılığı ve Yatırım), Yakup Erdoğan (Doğuş Yayın Grubu), Erhan Acar (Estetik Yayıncılık), Cemal Burak Yılmaz (Genart), Yeşim Öztekin (Google), Bülent Ayanoğlu (Hürriyet), Ekin İlyasoğlu Muslu (Logaritma Internet ve Bilgi Teknolojileri), Zeynep Taptık Bilgen (Netcom Medya), Atakan Demirci (Optimum Media Direction), Burak Ertaş (Sahibinden), Atakan Kural (Up İletişim Ve Medya Hizmetleri), Erdem Günay (Vivaki Turkey), Ayşe Ketenci (Vodafone), Didem Doğan (Yıldız Holding), Emrah Ateş (Zer Merkezi)

Yedek Üyeler: İlkan Gökyılmaz (Maksimum İletişim Hizmetleri), Selim Topaloğlu (Tooplay), Cüneyt Devrim (Ph Reklam Danışmanlık), Vadi Dipçin (Demirören TV Holding), Aytek Açık (Onedio), Banu Çelikkaya (Krea), Leyla Akcan (Carat Medya), Sezin Gül Tanrıverdi (Garanti Bankası), Mutlu Aytemur (Pınar Su), Türkiye Sinem Sandıkçı (L’Oréal)

Denetim Kurulu

Üyeler: Orsan Erksoy (Mynet), Elif Terzi Tezel (Ing Bank), Serkan Parker (Rafineri)
Yedek Üyeler: Latif Ali Yılmaz (SEM), Gönül Sayan Birkiye (MG Medya), Melda Barkın (MccannErickson)

Disiplin Kurulu

Üyeler: Orsan Erksoy (Mynet), Coşkun Yeşilbaş (Prosesgrup), Savaş Yılmazer (Admatic)
Yedek Üyeler: Ömer Umut Güleç (Nokta), Sesliharfler Görkem Uraz (Sesliharfler), Efe Volkan (Unilever)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.