I Mean It Creative ve Saffron Brand Consultants’tan işbirliği

Destinasyon markalaşması alanında çalışan iki ajans, imzaladıkları iş ortaklığıyla güçlerini birleştirdi.

15.09.2017 - 15:43 | MediaCat

I Mean It Creative ve Saffron Brand Consultants'tan işbirliği

Ülke ve şehir markalaşma projeleri odaklı çalışan Los Angeles merkezli I Mean It Creative ile stratejik markalaşma alanında faaliyet gösteren Saffron Brand Consultants geçen hafta Los Angeles’ta imzaladıkları iş ortaklığı anlaşmasıyla güçlerini birleştirdi.

I Mean It Creative ve Saffron Brand Consultants'tan işbirliği

Jacob Benhunan ve Emrah Yücel

Yeni işbirliği hakkında konuşan Saffron Brand Consultants Kurucu Başkanı ve CEO’su Jacob Benbunan, “Destinasyon markalaşma projelerinde I Mean It Creative ile güçlerimizi birleştirmeye karar verdik. Uluslararası platformlarda ödülleri bulunan iki ajans olarak, alanlarında en tecrübeli isimleri bir araya getireceğiz. Bu sayede dünyanın en iddialı projelerine birlikte imza atacağız ve müşterilerimize kattığınız değeri daha da artıracağız” açıklamasında bulunurken I Mean It Creative Kurucu Başkanı ve CEO’su Emrah Yücel şu sözleri söyledi:

“İki firmanın ortak vizyonu ve değerleri örtüşüyor. Saffron sayesinde, ülke ve şehir markalaşma projelerinde olan başarımızı dünyanın dört yanına taşıyabileceğiz.”

İki ajansın anlaşması 12 Eylül 2017 itibariyle yürürlüğe girecek. “İş ortaklığının meyvelerini vermesinin çok kısa zaman alacağını” belirten Benbunan, “I Mean It Creative’ın hikâye odaklı yaklaşımı ile Saffron’un ezber bozan yaklaşımını birleştireceğiz. Birlikte yapacağımız çalışmalar dünyaca ses getirecek. Çok heyecanlıyız. Bu birliktelikten bizim kadar müşterilerimiz de faydalanacaklar” diye ekledi.

I Mean It Creative’in bugüne kadar hayata geçirdiği projeler arasında Türkiye turizm tanıtım kampanyası Turkey: Home, Katmandu Nepal, Gaziantep ve İzmir şehir markalaşma projeleri, Hawaii Big Island’da yer alan Aina Lea Town, Nijerya’nın Leiki Serbest Ticaret Bölgesi ve Kenya Serbest Ticaret Alanı yer alıyor. Saffron Brand Consultants’ın en büyük projelerinden bazılarıysa; Londra şehir markalaşma projesi, Kuzey İrlanda ve Polonya’nın tanıtımı, Türkiye Ekonomi Bakanlığı için hazırlanan Discover the Potential kampanyası, Batı Bengal, Trinidad ve Tobago, Madrid, İspanya hükümeti, Baker & McKienzie, Bank of America ve YouTube.