‘Huzurlu değilim, kimse de olmamalı’

MediaCat'in Ekim sayısı Ahmet Hakan'la, kiminin samimi kiminin samimiyetsiz bulduğu bu seyahati ve Doğan Grubu’na kesilen ağır cezanın nelere mal olabileceğini konuştuk...

30.09.2009 - 00:00 | MediaCat

Ertuğrul Özkök’le gittikleri Umre seyahatinin ardından yine pek çok taşın hedefi olan Ahmet Hakan, taş atmaya da taşa tutulmaya da oldukça aşina köşe yazarlarından biri. Canını sıkanın canını sıkmaktan çekinmiyor. MediaCat’in Ekim sayısı Ahmet Hakan’la, kiminin samimi kiminin samimiyetsiz bulduğu bu seyahati ve Doğan Grubu’na kesilen ağır cezanın nelere mal olabileceğini konuştuk.

Umre gezisinin bu döneme denk gelmesinin özel bir sebebi var mı?
Dört senedir uğraşıyorduk gitmek için, problemler çıktı, bu döneme denk geldi. Ne tür bir anlamı olabilir ki?

Başbakanın tavrı, Doğan Holding’e kesilen ağır ceza, bir de Ertuğrul Bey’in genel yayın yönetmenliğinden alınıp yerine Eyüp Can Sağlık’ın getirileceğine dair dedikoduların üzerine denk gelince ister istemez daha farklı anlamlar yüklendi üzerine… Ne yani biz Umre’ye gittik diye Maliye Müfettişleri ceza vermekten vaz mı geçecek? Veya Tayyip Erdoğan “Gelin bakalım, cici çocuklar, siz çok iyi adamlarsınız” mı diyecek? Ya da Ertuğrul Bey’e “Sen Umre’ye gittin, iki rekat da namaz kaldın, tamam artık genel yayın yönetmenliğine devam edebilirsin” mi denecek? Bunların hepsi çok ayıp dedikodular. Dört sene önce ceza falan yoktu ortada.

Yanınızda neden bir bayan gazeteci götürmediniz? Veya hiç düşünüldü mü böyle bir şey?

Hayır düşünülmedi. Kadın gazeteciler açısından Mekke ve Medine için vize problemleri var. Sanırım ayrıca yanlarında birinci derecede yakınları olmaksızın, belli bir yaşın altındaki kadınların oraya ziyaretçi olarak girmeleri konusunda da kısıtlamalar var.

Söyleşinin devamını MediaCat’in Ekim sayısında okuyabilirsiniz.

Röportaj:Selin Akıncı

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.