Hürriyet internette dünya devleriyle yarışıyor

Grup Haziran'da trafiğini yüzde 31 artırdı.

01.08.2013 - 15:54 | MediaCat

Hürriyet internette dünya devleriyle yarışıyor

Hürriyet İnternet Grubu, Türkiye’de küresel çapta en fazla erişime sahip Türk internet grubu oldu.

Hürriyet İnternet Grubu siteleri, küresel ölçümleme şirketi ComScore‘un Haziran verilerine göre gerçek kişi (real user) sayısını geçen yıl aynı döneme göre yüzde 31 arttırdı. Grup çatısı altındaki siteler Haziran’da Türkiye’den 17,6 milyon, dünyadan 19,6 milyon gerçek kullanıcıya ulaştı. Grup, Türkiye’de dünya devleri Google, Facebook ve Microsoft’tan sonra dördüncü oldu.

Hürriyet İnternet Grubu hurriyet.com.tr, radikal.com.tr, yenibiris.com, hurriyetaile.com, bigpara.com, hurriyetemlak.com, yakala.co ve mahmure.com başta olmak Türkiye’nin kendi kategorisinde en yüksek erişim oranına sahip siteleri bünyesinde barındırıyor.

En yüksek erişim oranına sahip haber sitesi

Hurriyet.com.tr Haziran’da Türkiye’deki en yüksek erişim oranına sahip olan haber sitesi olarak birinci sırada yer aldı. Dünyanın 39 ülkesinde faaliyet gösteren IAB’nin (Internet Advertising Bureau) Türkiye ölçümleme partnerleri Gemius ve IPSOS KMG firmalarının Haziran verilerine göre hurriyet.com.tr, 8,1 milyon gerçek kullanıcının erişimiyle lider oldu. Mayıs ayına göre gerçek kişi sayısını yüzde 10, geçen yılın aynı dönemine göre gerçek kullanıcı sayısını ise yüzde 22 artıran hurriyet.com.tr’nin ziyaret sayısı Mayıs ayına göre yüzde 16 yükseldi.

Radikal.com.tr de okuyucu kitlesini arttırmaya devam ediyor. IAB Türkiye’nin Gemius ve IPSOS KMG ölçümleriyle hazırlanan raporun Haziran ayı verilerine göre radikal.com.tr’ye giren gerçek kişi sayısı bir önceki aya göre yüzde 41 artarak 2,9 milyon kişiye ulaştı. Radikal.com.tr’nin ziyaret sayısı yüzde 79 artarken, sayfa gösterim sayısı ise yüzde 73 yükseldi. Radikal.com.tr’nin geçen yıl Haziran ayına göre ulaştığı gerçek kişi sayısı ise yüzde128 artış gösterdi.

Fotoğraf: besimk@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.