Hürriyet artık ‘küresel şirket’

Hürriyet, Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya’nın lider reklam yayıncılığı şirketi

02.04.2007 - 11:45 | MediaCat

Hürriyet, Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya’nın lider reklam yayıncılığı şirketi Trader Media East’in (TME) yüzde 67,3’ünü Londra Borsası’ndan çağrı yolu ile satın aldı. Bölgenin en büyük reklam yayıncılık şirketi olan TME’nin Hürriyet bünyesine katılmasıyla, Hürriyet, Rusya dahil dokuz ülkede reklam yayıncılığının bölgesel oyuncularından biri haline geldi. Hilton Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına, Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Trader Media East CEO’su Pierre-Francois Catte ve TME Rusya ve Bağımsız Devletler Birliği (CIS) Genel Müdürü Leonid Makaron katıldı.

Sözlerine basın mensuplarını TME’nin faaliyet gösterdiği 8 farklı dilde selamlayan Vuslat Doğan Sabancı; bu yatırımı yaparken cesaret aldıkları iki şey olduğunu, bunların Hüriyet’in Türkiye’deki başarısı ve hem Türkiye’nin hem de Hürriyet’in geleceğine duydukları güven olarak belirti. Ardından söz alan Ertuğrul Özkök, Hürriyet’in özellikle son on yılda kat ettiği yolun yurtdışında da ilgi çektiğini Hürriyet’in tirajı ve hibrid bir gazete olmasını, hem popüler hem ciddi duruşuyla dünyada Hürriyet Modeli’nin konuşulduğunu söyledi.

TME bünyesinde günlük ve haftalık olarak yayınlanan 254 yayım bulunduğunu ve bunların 23 tanesinin coğrafyalarında çok güçlü markalar olduğunu belirten Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet’in seri ilanlardaki Türkiye pazar payının da yüzde 65 olduğunu açıkladı. Sabancı, bu 23 çok güçlü yayının editöryal kısmının yok denecek kadar az olduğunu, büyük çoğunluğunun ilanlardan oluştuğunu ve bu yayımların günlük ve haftalık olarak parayla satıldığının altını çizdi. Ayrıca TME’nin her ay 4,5 milyon tekil ziyaretçi çeken 13 ayrı internet sitesinin de bulunduğu ve Hürriyet’in bu sitelerin üzerine önemle eğileceği açıklandı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.