‘Yiyin Gari’ kavgası özürle bitti

Hulusi Derici ve Haluk Sicimoğlu arasındaki ihtilaf, Sicimoğlu'nun verdiği ilanla noktalanmış gözüküyor.

02.04.2015 - 09:55 | Enes Taşkıran

'Yiyin Gari' kavgası özürle bitti

2013’te düzenlenen İlk Brand Week‘te Hulusi Derici’nin, sunumu esnasında Didi örneğini anlattığı sırada Haluk Sicimoğlu’nun kendisine “Yiyin Gari!” çıkışıyla ateşlenen tartışma mahkemeden döndü.

Haluk Sicimoğlu, MediaCat’in Nisan sayısında kendi imzasıyla bir ilan yayınladı ve Hulusi Derici‘den, sunumu esnasında kendisine sarf ettiği sözler sebebiyle duyduğu üzüntüyü vurgulayıp, özür diledi.

Taraflar, yaşanan bu gelişme hakkında konuşmaya yanaşmazken edindiğimiz bilgiye göre Haluk Sicimoğlu’nun özrünü alenen sektöre duyurması sebebiyle Hulusi Derici şikayetinden vazgeçti.

Hulusi Derici ve Haluk Sicimoğlu arasındaki ihtilaf, Sicimoğlu'nun verdiği ilanla noktalanmış gözüküyor.

Mesele neden çıkmıştı?

Brand Week’te Hulusi Derici sahnede sunumunu yaparken Didi vakasını anlatmaya başladığı sırada Sicimoğlu, “Yiyin Gari!” diye bağırarak sunuma müdahale etmiş, taraflar sahnede sert bir tartışmaya tutuşmuştu.

Sicimoğlu, Lay’s reklamlarında yıllardır kullandıkları “Anadolu kadını” figürünün Didi tarafından haksız şekilde kullanıldığını iddia etmiş, Hulusi Derici de seksi bir kadın kullanmanın, bir çocuk kullanmanın, bir Anadolu kadını kullanmanın kimsenin tekelinde olamayacağını savunmuş, Sicimoğlu’nu dava açmaya davet etmişti.

Ancak tartışmada tansiyon yükselince Haluk Sicimoğlu sinirlerine hakim olamayıp ağır ifadeler kullanınca dava açan taraf Hulusi Derici olmuştu.