Huffington Post İngiltere’de

Şubat ayında AOL tarafından 315 milyon dolara satın alınan A.B.D haber web sitesi Huffington Post bu yaz İngiltere nüshasını çıkaracağını açıkladı.

25.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Şubat ayında AOL tarafından 315 milyon dolara satın alınan A.B.D haber web sitesi Huffington Post bu yaz İngiltere nüshasını çıkaracağını açıkladı.

MediaGuardian Changing Media Summit’de yapılan süpriz bir açıklamada, Arianna Huffington sonunda A.B.D dışına yatırım yapabileceklerini dile getirdi.

Kendini "Internet Gazetesi: Haberler, bloglar ve Video topluluğu" olarak adlandıran web sitesi, A.B.D’de kullandığı modelin aynısını İngiltere’ye de uyarlayacak. Yani içerik küçük bir grup maaşlı editör ve yazardan gelirken, gönüllü pek çok yazarın, bloggerın yazdığı makaleler de sitede yayınlanacak. A.B.D’deki AOL devrinde siteye uzun süredir katkıda bulunan gönüllü bloggerların bir kısmı duruma itiraz edip milyon dolarlık anlaşmadan pay istemişti. Fakat Arrington bu talebe karşı sessizliğini korudu.

A.B.D’de The New York Times’ı zorlayan Huffington Post’un İngiltere nüshasının çıkması, İngiliz gazeteleri için sorun yaratabilir. Kısa bir sürede trafik verilerini çok iyi seviyelere getiren Huffington Post "haber yığma" yöntemiyle ilgili, NY Times’la söz savaşına girdi. Huffington Post aynı modeli takip ederek, The Guardian’ın trafik kaybetmesine neden olabilir.

Sonuçta, Huffington Post, A.B.D’de bir blogun büyük karlar sağlayabildiğini kanıtlayan nadir girişimlerden biri.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.