HTC viral kampanyasıyla Tour De France’ı kutluyor

HTC, “Tour De France” yarış sezonunu kutlamak ve halkı bisikletlerini kullanmaya teşvik etmek için ilham verici bir viral kampanya hazırlamış.

22.07.2011 - 00:00 | MediaCat

HTC, “Tour De France” yarış sezonunu kutlamak ve halkı bisikletlerini kullanmaya teşvik etmek için ilham verici bir viral kampanya hazırlamış.

“HTC Detour” ismindeki videoda rekor sahibi Alman bisikletçi ve HTC Highroad üyesi Erik Zabel, tüm dünyadan sponsorluğu yapılan yetenekler ve istekliklerden oluşan HTC Detour ekibi takip ediliyor. Video Varşova’da normalde bisikletçilerin erişimine açık olmayan şehrin en alışılmadık yerlerini gösteriyor.

Polonya’da üç gece içinde çekilen filmde, bisikletçiler araba yıkama itasyonundan, panayır yerinden, yeraltından, tramvay tünelinden, ünlü PKIN binasından, Kültür ve Bilim Sarayı’ndan ve Varşova’nın en kalabalık üst geçitlerinden geçiyor.

HTC Detour bisiklet ekibi; Erik Zabel, Leight Howard, Charlotte Becker, Kate Coldough ve Frantisek Rabon’dan oluşan 5 HTC Highroad üyesini içerir. Diğer profesyonel sürücüler arasında, her biri dünya çapında yarışçılar olan John Shewsbury, Joshua Boothby, Thomas Ohler, Felix Mucke ve Jakob Santos bulunmaktadır. Varşova’nın yerlileri de şehir ve gizli rotaları hakkındaki bilgilerle filmi zenginleştirdiler.

HTC Detour filmi, HTC tarafından yaratıldı. Stratejik kreatif danışmanlığını Fearlessly Frank, prodüksiyonunu da Academy Films’in yakında faaliyete girecek dijital ve çevrimiçi şirketi A+ üstlendi. Film, tüketicileri yeni ve yenilikçi bir yol ile markayla özdeşleştirmek için tasarlanmış ve insanları kendi turlarını paylaşarak veya düzenleyerek bu deneyime katılmaya çağırmayı amaçlandı. HTC Detour; Halkla ilişkiler, YouTube ve Facebook aktivasyonunu ve ücretli medyayı içeren çizgi ötesi iletişimler yoluyla yayılacak. Sosyal medya kullanılarak filmi arkadaşları ile paylaşan tüketicilerle filmin yedi Avrupa pazarına yayılması ve karşılığında bisikletçilik için çevrimiçi bir akım yaratılması amaçlanıyor.

HTC Detour filmi Polonya’da üç gecede çekilmiş ve çekimlerin sağlıklı olarak tamamlanması ve de yerel lojistiğin baştan sona sorunsuz ilerlemesi için 52 kişilik bir ekip, 5 profesyonel HTC Highroad üyesi, 6 yetenekli bisikletçi ve 21 Polonyalı yerel bisikletçi görev aldı.

Film Academy Films/A+’ün ödüllü yönetmeni Seb Edwards tarafından yönetildi. ‘HTC Detour’un yönetmeni Seb Edwards, “HTC Detour, insanlara bisikletlerine binip dünyayı keşfetmeleri için ilham vererek bisiklet keyfini çok geniş bir kitleye açıyor. Özgürlük hissi yaratıyor ve umarım insanları şehirlerine veya kasabalarına yeni gözlerle bakmaya teşvik edecek ve onları istedikleri zaman istedikleri yere gitme güvenini aşılayacaktır.” dedi.

HTC’nin Avrupa-Orta Doğu-Afrika Pazarlama ve Perakende Başkan Yardımcısı Stefan Streit ise "HTC harika olma tutkusunu; ister çevre dostu bir ulaşım yolu arayan, ister sağlıklı kalmak isteyen ya da ister keyif ve eğlence talep eden herkese açık bisiklet dünyası ile paylaşıyor. HTC Detour filmi, müşterilerimizi kendi çevrelerinde kendi turlarını organize ederek bisiklet sporunu benimsemeye teşvik etmek, onları bu deneyimi zenginleştirmek için HTC cihazları kullanmaya çağırmak için tasarlanmıştır” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.