HSBC pazarlama müdürü, Y&R’ın yeni CEO’su

WPP Grup, HSBC Grup’un eski pazarlama müdürü Peter Stringham’ın Young&Rubicam’ın CEO’su olarak görevlendirildiğini duyurdu.

23.02.2007 - 10:26 | MediaCat

WPP Grup, HSBC Grup’un eski pazarlama müdürü Peter Stringham’ın Young&Rubicam’ın CEO’su olarak görevlendirildiğini duyurdu.

Adweek internet sitesinin haberine göre, 57 yaşındaki Stringham içlerinde Y&R, Wunderman, Burson-Marsteller, Landor Associates, Sudler & Hennesey ve Cohn & Wolfe’ninde bulunduğu gruba bağlı 18 ajansı yönetecek ve ortak müşterilere hizmet eden ajanslar arasında işbirliği oluşturacak.

WPP, yaptığı bildiride Stringham’ın saygıdeğer bir profesyonel ve önemli bir global pazarlama uzmanı olduğunu ve kendisiyle çalışacak olmaktan mutlu olduklarını açıkladı.

Stringham, kariyerinin başlarında BBDO’nun Kanada çalışmalarının başkanlığını yürütmüş ve sonrasında Y&R Kuzey Amerika CEO’su olarak yaklaşık üç yıl çalışmıştı.

HSBC’de altı yıl görev yapan ve 2004’te bankanın 600 milyon Amerikan doları değerindeki pazarlama bütçesini yöneten, dokuz tane WPP ajansını çalışmalar için görevlendiren Stringham, geçen hafta meslektaşlarına başka bir işe geçeceğini söyleyerek Londra ofisindeki görevinden ayrılmıştı.

HSBC, geçtiğimiz Ekim ayında Stringham’ın Mart ayı itibariyle bankadaki görevinden ayrılacağını açıklamıştı.