HSBC Bank’a 2 ödül birden

HSBC Bank, geçen hafta dünyaca ünlü uluslararası kuruluşlar tarafından düzenlenen iki ayrı...

16.07.2008 - 11:25 | MediaCat

HSBC Bank, geçen hafta dünyaca ünlü uluslararası kuruluşlar tarafından düzenlenen iki ayrı yarışmada ödüle layık görüldü. HSBC Bank, prestijli bankacılık dergisi The Banker Dergisi tarafından 1000 banka arasında dünyanın en iyi bankası seçilirken, HSBC Türkiye Euromoney 2008 Mükemmelik Ödülleri kapsamında “En İyi Borç Finansmanı Kurumu” olarak ödüle layık görüldü.

HSBC Bank A.Ş.’ye Euromoney’den anlamlı ödül

Doğu ve Kıta Avrupa bölgesinde dağıtılan Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2008 kapsamında HSBC Türkiye, “En İyi Borç Finansmanı Kurumu” seçildi. Euromoney tarafından yapılan açıklamada, HSBC Türkiye’nin Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi adına yönettiği Eurobond ihraçları ile Türk şirketleri için düzenleyip, yatırımcılara özel olarak sunduğu tahvillerin ödülü almasında etkili olduğu vurgulandı. HSBC Türkiye’nin 2007 yılı boyunca en önemli ve en büyük sendikasyon kredilerinden bazılarına aracılık ettiğine dikkat çeken Euromoney, bankanın finans, perakende ve endüstriyel sektörlerde faaliyet gösteren birçok müşterisi adına hazırladığı İslami murabaha sendikasyon kredilerinde deTürkiye’de bir numaralı banka olduğunu ifade etti.

HSBC Bank da En Başarılı 1000 Banka listesinde lider

Finans dünyasının yakında takip ettiği prestijli The Banker Dergisi’nin “En Başarılı 1000 Banka” listesinde ise HSBC Bank birinci sırada yer aldı. Geçen yıl aynı araştırmada üçüncü sırada yer alan HSBC Bank’ın liderliği kapmasında temkinli borç verme politikası ve istikrarlı bir şekilde izlediği sürdürülebilir büyüme stratejilerinin etkili olduğu ifade edildi. HSBC Bank’ı “En Başarılı 1000 Banka” listesinde bu yıl Citigroup, Royal Bank of Scotland, JP Morgan Chase ve Bank of America takip etti. Yapılan araştırmada HSBC Bank’ın dünyanın bin bankası arasında birinci sırada yer almasının nedeni, en yakın rakibine oranla 17 Milyar USD farkla sahip olduğu 105 Milyar USD değerindeki esas sermaye değeri ve yüksek kar oranları şeklinde açıklandı. HSBC Bank bu yılki Fortune 2000 listesinde de “Dünyanın En Büyük Şirketleri” sıralamasında ilk sırada yer almıştı. Global dalgalanma nedeni ile birçok bankanın esas sermayelerinin etkilendiği bu dönemde, HSBC Bank’ın ortaya koyduğu performans “takdire değer” olarak nitelendirildi. HSBC Bank’ın başarılı risk yönetiminin, rakiplerinden ayrışmasına ve öne çıkmasına sebep olduğu belirtildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.