HSBC’den sosyal içerikli reklamlar

HSBC, yeni reklam kampanyalarında klonlama ve estetik cerrahi gibi tartışmalı konulara değiniyor.

01.11.2006 - 00:00 | MediaCat

HSBC, toplumda tartışma yaratan konuların baz alındığı yeni reklam kampanyasını yayınlamaya hazırlanıyor. Yeni reklam kampanyasında, özellikle toplumda tartışmalara yol açan ‘plastik cerrahi’, ‘genetik araştırmalar’ ve ‘insan klonlanması’ gibi konular üzerine giden HSBC, uluslararası kampanyasının ilk filmini klonlama ile ilgili olarak hazırlattı.
Medya planlamasını JWT’nin yaptığı bankanın reklam kampanyasının ana fikri, ‘dünyanın lokal bankası’ olarak adını duyuran HSBC’nin müşterilerinden çıktı. Bankanın internet sitesine giren müşteriler, siteye fikirlerini bildirdi ve HSBC bu fikirlerden yola çıkarak MindShare kılavuzluğunda bir reklam kampanyası ortaya çıkardı. www.yourpointofview.com sitesinde ziyaretçilere “sizin bakış açınız nedir?” sorusunu soran HSBC, ziyaretçilerden 10.000’e yakın görüş edindi.
Kampanyanın ilk filmi de “klonlama hiç olmayacak”, “gelecekte olacak” ve “zaten gizli olarak yapılıyor” diyen kullanıcıların fikirleri doğrultusunda çekildi. Çekilecek olan ikinci reklam filminin konusunun ‘plastik cerrahi’ olması bekleniyor. 16 filmden oluşacak kampanyanın diğer filmlerinde işlenecek sosyal içerikli konular ise video oyunlarından hayvan haklarına kadar uzanan geniş bir yelpazeden oluşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.