HP’den çevreci adım

HP, çevreyi ve insan sağlığını korumaya yönelik önemli adımlar atarak Greenpeace’in...

04.11.2010 - 00:00 | MediaCat

HP, çevreyi ve insan sağlığını korumaya yönelik önemli adımlar atarak Greenpeace’in Yeşil Elektronik Sıralamasında tırmanışa geçti.

Çevreye verdiği önem ve insan sağlığına verdiği değerle müşterilerinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik önemli çalışmalar yapan HP, Greenpeace’in hazırladığı Yeşil Elektronik sıralamasında üst basamaklara tırmanarak tüketici elektroniği alanındaki rakiplerini geride bıraktı.

HP bu başarısını doğada çürümediği için çevreyi kirleten PVC plastiklerini ve alev geciktirici BFR kimyasallarını yeni ürünlerinin çoğundan kaldırarak elde etti. Böylece, HP tüketici elektroniğinde çevreci teknolojiler geliştirme alanında 10 üzerinden 5,5 alarak Greenpeace’in Ekim 2010 Yeşil Elektronik Sıralamasında 18 şirket arasında 4. oldu. HP, Greenpeace’in 25 Mayıs 2010 tarihli bir önceki raporunda da 4,9 puanla 18 şirket arasında 8. olmuştu.
Greenpeace’in son raporu HP’nin tüketici elektroniğine verdiği çevreci değerle 4. sıraya yükselerek önemli bir ilerleme kaydetmiş olduğunu gösterdi. HP’nin bu başarıyı yakalamasındaki bir diğer önemli etken ise şirketin berilyum elementini ve berilyum içeren bileşikleri Temmuz 2011’den itibaren ürünlerinde azaltacağına dair verdiği söz oldu. Berilyum insanlarda deri hastalıkları ve akciğer kanserinin yanı sıra yüzde 3 ölüm oranıyla tedavisi olmayan kronik berilyum zehirlenmesine yol açıyor.

HP yeşil teknolojiye önem veren dünyanın en yeşil şirketlerinden biri olarak daha önce de defalarca ödüllendirilmiş, örneğin Nisan 2009’da Computerworld 2009’un En Yeşil Satıcıları kategorisinde 2. sırada yer almıştı. HP Kurumsal Hizmetler de EDS olarak tanındığı dönemde (Mart 2009) Uptime Enstitüsü tarafından 2009 Dünyanın En Yeşil İlk Yüz Şirketi Listesi’nde yer almıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.