HP Türkiye’nin yeni genel müdürü belli oldu

HP Türkiye, S. Şahin Tulga’dan boşalan Genel Müdürlük ve Teknoloji Çözümleri Ülke Müdürlüğü koltuğuna...

21.07.2008 - 16:22 | MediaCat

HP Türkiye, S. Şahin Tulga’dan boşalan Genel Müdürlük ve Teknoloji Çözümleri Ülke Müdürlüğü koltuğuna, 1 Eylül tarihi itibariyle Serdar Urçar’ın oturacağını duyurdu.

Urçar yeni görevi kapsamında, hem HP’nin kurumsal çözüm ve hizmetlerinin, hem de firmanın ülke genelindeki tüm faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak. Görevi kapsamında gerçekleştireceği tüm işleri de HP MEMA (Ortadoğu, Akdeniz ve Afrika) Bölgesi Genel Müdürü Ken Willett’e rapor edecek.

2007 yılının Mayıs ayından bu yana HP Ortadoğu Kişisel Sistemler Grubu Genel Müdürü olarak görev yapan Serdar Urçar, HP’nin bölgedeki PC faaliyetlerinin yönetilmesi ve büyütülmesinden sorumluydu. Urçar, bu görevi süresince sorumlu olduğu PC pazarının kârlı bir şekilde büyümesinde önemli rol oynadı.

1997 yılında HP’ye katılarak, müşteri ve iş ortaklarına finansman sağlamaya yönelik HP Teknoloji Finans Bölümü’nü kuran Serdar Urçar, 2002 yılında Kişisel Sistemler Grubu (PSG) Ülke Müdürü olarak atanmasına kadar, şirket bünyesinde çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında görev yaptı. Urçar, 5 yıl boyunca yürüttüğü PSG Ülke Müdürlüğü görevinde ise, HP’nin Türkiye’deki bir numaralı PC üreticisi olmasına katkıda bulundu.

HP MEMA Bölgesi Genel Müdürü Ken Willett, Serdar Urçar hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti: “Serdar, güçlü liderlik ve üstün yönetim becerilerini, Türk bilişim pazarı hakkında sahip olduğu kusursuz bilgi ve müşterilerinin başarılı olması için duyduğu istisnai tutku ile, son derece başarılı bir şekilde harmanlıyor.”

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Serdar Urçar, ardından yine aynı üniversitedeki Avrupa Birliği Enstitüsü Jean Monnet Mükemmeliyet Merkezi’nde Avrupa Birliği’nin Politik ve Ekonomik Yapısı üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

Serdar Urçar, HP ailesine katılmasından önce ise, sırasıyla Arthur Andersen, Karma Bilgisayar ve Superonline firmalarında çalıştı.

Ken Willet ayrıca HP adına, S. Şahin Tulga’ya, HP Türkiye’ye sağladığı katkılardan dolayı teşekkür etti ve gelecekte kendisine iyi şanslar diledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.