HP PR ajansını değiştirdi

HP, Görüntüleme ve Baskı Grubu'nun (IPG) Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki...

20.10.2008 - 17:21 | MediaCat

HP, Görüntüleme ve Baskı Grubu’nun (IPG) Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki halkla ilişkiler ajansı olarak Edelman’ı seçtiğini duyurdu. HP’nin hizmet aldığı üç ayrı ajansın yerine geçen Edelman, IPG EMEA’nın 70 ülkede halkla ilişkiler ve analist ilişkileri dahil kanaat liderlerine yönelik pazarlama faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

HP, çok sayıda uluslararası ajansı içeren dört aylık bir değerlendirme sürecinin sonunda bu kararı aldı. Yeni ajansa geçiş süreci başladı. Edelman’ın faaliyetleri, Londra ve Barselona’daki ofislerinden koordine edilecek.

HP Türkiye de söz konusu global karar doğrultusunda, önümüzdeki bir yıl boyunca, halkla ilişkiler faaliyetlerini Edelman’ın Türkiye temsilcisi Effect Halkla İlişkiler ajansıyla birlikte yürütecek.

HP Türkiye Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, ajans değişikliğiyle ilgili olarak şunları söylüyor: “HP IPG olarak, tüketici ürünlerinden geniş format baskıya kadar her alanda lider çözümler sunuyoruz. Yalnızca yazıcı firması değil baskı firması olarak algılanmayı hedeflediğimiz, analogdan dijitale geçişe öncülük ettiğimiz bir dönemde, analistler, kanaat liderleri ve basın ilişkilerimiz oldukça önem arzediyor. HP’nin global kararı doğrultusunda 2009’da Edelman’ın Türkiye temsilcisi Effect Halkla İlişkiler ile çalışıyor olacağız. Bu aşamada, Türkiye’de son 8 yıldır hizmet aldığımız Marjinal Porter Novelli’ye de emsalsiz katma değerinden ötürü teşekkür ediyoruz.”

Yapılan açıklamaya göre, HP’nin diğer iş gruplarını ve kurumsal faaliyetlerini destekleyen halkla ilişkiler ajanslarında değişiklik olmayacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.