HP Hizmetler’e yeni bölge pazarlama müdürü

HP Hizmetler’in Merkez ve Doğu Avrupa (CEE) Bölgesi Pazarlama Müdürü olarak

24.12.2007 - 09:39 | MediaCat

1999 yılından bu yana HP Türkiye’de ve farklı bölgelerde görev yapan Burcu Sagat Dumrul, HP Hizmetler’in Merkez ve Doğu Avrupa (CEE) Bölgesi Pazarlama Müdürü olarak atandı.

Dumrul yeni görevi kapsamındaki ülkelerin pazarlama, satış ve iş ekipleriyle koordineli çalışarak HP Hizmetler’in bölgedeki büyümesinden sorumlu olacak. Dumrul atama öncesinde, HP Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (ISE) Teknik Hizmetler Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyordu.

1972 İstanbul doğumlu Burcu Sagat Dumrul, Avusturya Lisesi’ni bitirdikten sonra Viyana Üniversitesi’nde Uluslararası İş İdaresi eğitimi aldı. Ardından, Marmara Üniversitesi Almanca İş İdaresi Bölümü’nde Pazarlama Uzmanlığı Lisansı yapan Dumrul, 1999 yılından bu yana HP Türkiye’de çalışıyor. Burcu Sagat Dumrul, HP’de Destek Anlaşmaları Uzmanı olarak başladığı kariyerinde, 2005 yılına kadar HP Hizmetler bünyesinde çeşitli kademelerde görev aldı. Daha sonra HP Türkiye Teknoloji Çözümleri Grubu Baş Pazarlama Uzmanı olarak çalışan Dumrul, son olarak HP ISE Teknik Hizmetler Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.