HP, Fortify Software’i bünyesine kattı

HP yazılım ve uygulama güvenliği alanlarında müşterilerine güvenilir seçenekler sunmak için...

07.09.2010 - 00:00 | MediaCat

HP yazılım ve uygulama güvenliği alanlarında müşterilerine güvenilir seçenekler sunmak için California San Mateo üslü yazılım güvenliği şirketi Fortify Software’i bünyesine kattı. Fortify Software’in çözümleriyle yazılım güvenliği portföyünü geliştiren HP müşterilerinin veri merkezi güvenliğini artıran daha gelişmiş ve kapsamlı seçenekler sunacak.

HP, Fortify Software’in satın alınmasıyla birlikte kuruluşlarının iş riskini azaltması, mevzuat uyumluluğunu sağlaması ve kötü amaçlı yazılımlardan korunması için güvenlik teminatı yaklaşımının uygulama yaşam döngüsüne uyarlandığı tam kapsamlı bir çözüm sunma olanağına kavuştu.

HP Yazılım ve Çözümler Başkan Yardımcısı Bill Veghte, “İşletmeler güvenlilik ve uyumluluk ihtiyacının gittikçe arttığı bir dünyada çalışıyor ve yararlandıkları uygulamalarla hizmetler hem sorunun hem de çözümün özünü oluşturuyor. Fortify’ın durağan uygulama güvenliği analizindeki uzmanlığıyla HP’nin dinamik uygulama güvenliği analizindeki deneyiminin birleştirilmesiyle kuruluşlar uygulama ve hizmetlerinin güvenliğini artırmak için sınıfında en iyi çözüme sahip olacaklar.” dedi.

Fortify Software CEO’su John M. Jack de yaptığı açıklamada, “Fortify öteden beri kendini bilgi teknolojileri direktörleri ve uygulama ekiplerine güvenlik zaaflarını saldırganlar tarafından kullanılmadan önce bulmaları, kapatmaları ve gerekli önlemleri almalarında yardımcı olmaya adamıştır. HP’ye katılmamız kendini kanıtlamış teknolojimizi ve güvenlik uzmanlığımızı HP’nin çözümlerine daha kapsamlı bir şekilde entegre etmemizi sağlayarak ortak müşterilerimizin yeni ve mevcut ürün uygulamalarında güvenliği daha kısa sürede sağlamalarına olanak tanıyacaktır” diyor.

HP ve Fortify, 2010 yılının Şubat ayında, iki firmanın Haziran 2009’da duyurulan teknolojik işbirliğini güçlendiren “Hybrid 2.0” adlı gelişmiş bir güvenlik analizi teknolojisini duyurmuştu. HP, Fortify’ın satın alınmasıyla bu teknolojinin geliştirilmesini hızlandırarak müşterilerinin ölçeklenebilir uygulama güvenliği programlarından en kısa sürede yararlanmasını sağlayacak. Fortify marka güvenirliğini korumak için bir süre kendi adıyla hizmet vermeye devam edecek ve zamanla HP Yazılım ve Çözümleri bünyesine katılacak. Fortify’ın ürünleri HP’nin satış ve hizmet kanallarıyla dağıtılan İş Teknolojisi Optimizasyonu (BTO) portföyüne katılacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.