HP’de uluslararası atama

Son 6 aydır vekaleten Yunanistan ve Güney Kıbrıs Ülke İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten...

02.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Son 6 aydır vekaleten Yunanistan ve Güney Kıbrıs Ülke İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Şebnem Arıcan, HP MEMA (Ortadoğu, Akdeniz, Afrika) Bölgesi İşe Alım Müdürü olarak atandı.

Şebnem Arıcan’ın sorumlu olduğu MEMA Bölgesi’nde toplam 6500 çalışan bulunuyor. MEMA bölgesinde geçen yıl 970 kişi işe alındı. MEMA, EMEA içinde (Avrupa, Ortadoğu, Afrika) en hızlı büyüyen bölge olarak kayıtlara geçiyor. MEMA bölgesinin işe alım süreçlerinde yalnızca yüzde 4 oranında danışmanlık kullanılıyor ve diğer tüm ihtiyaçlar iç kaynaklar tarafından karşılanıyor.

Şebnem Arıcan bu bölümde seçme ve yerleştirme stratejilerinin belirlenmesinden sorumlu olacak ve MEMA bölgesindeki çeşitli ülkelerde ikamet eden 15 işe alım uzmanı kendisine rapor verecek. MEMA dahilinde Akdeniz bölgesi Türkiye, Yunanistan, İsrail’i; Afrika bölgesi Tunus, Fas, Cezayir, Güney Afrika, Burkina Faso, Madagaskar’ı; Ortadoğu bölgesi ise Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Libya, Bahreyn, Ürdün ve Mısır’ı kapsıyor.

Daha önce HP adına EDS’nin satın alınmasında aktif görev alan ve EDS’nin MEMA’ya entegrasyonuna katkıda bulunan Arıcan, MEMA Bölgesindeki bu stratejik birleşmenin İK Proje Yöneticiliği görevinde bulundu. 4 yıldır HP’de İK alanında çalışan Arıcan’ın toplam 11 yıllık İK deneyimi var. Arıcan HP’ye katılmadan önce Siemens Business Services ve Telsim’de 7 yıldan uzun bir süre hizmet verdi. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi’nden İnsan Kaynakları Sertifika Programını tamamlayan Arıcan evli ve bir erkek çocuk annesi. İngilizce ve Almanca bilen Arıcan İstanbul’da ikamet ediyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.