Hopenhagen’a sizi de bekliyoruz!

2008 Ekim ayında New York'ta yapılan Birleşmiş Milletler toplantısında IAA Genel Direktörü Michael Lee ve iletişim dünyasının...

24.11.2009 - 00:00 | MediaCat

2008 Ekim ayında New York’ta yapılan Birleşmiş Milletler toplantısında IAA Genel Direktörü Michael Lee ve iletişim dünyasının önde gelen şirketlerinin (Ogivly, Publicis gibi)  CEO’larının da katıldığı bir basın toplantısı düzenlenerek, Aralık 2009’da Kopenhag’da yapılacak ‘İklim Değişimi’ konferasında önde gelen reklam veya pazarlama iletişimi gruplarının Birleşmiş Milletlere destek vereceği ve bu konuda bir kampanya hazırlanacağı duyurulmuştu.

Kyoto sözleşmesinin (Birleşmiş Milletler İklim Değişimi Çerçeve Sözleşmesi) 2012’de biteceği, 2012 sonrasında yeni bir süreç başlatılması için 2009 Aralık ayında Kopenhag’da düzenlenecek konferansa, 190 ülkenin Cumhurbaşkanı ve Başbakanı’nın katılacağı, alınacak kararlarda dünya kamuoyunun görüşlerinin de bulunması, kararlara yön vermesi ve ülke kamuoylarının kendi liderlerini etkilemesi için, internet üzerinde (http://www.hopenhagen.org <http://www.hopenhagen.org/> ) bir platform oluşturuldu, bu platformdan toplanacak kamuoyu görüşlerinin Kopenhag’da yapılacak toplantıya rapor halinde sunulacak.

Hopenhagen’a sizi de bekliyoruz…

“Hopenhagen” sitesi, dünyanın dört bir yanında yaşayan insanlara "Daha iyi bir dünya için size ne umut veriyor?" sorusunu soruyor ve bu soruya 45 karakterlik bir mesaj sistemi ile cevap verme şansı tanıyor. Hopenhagen sitesinde katılımcılar  mesajlarını yazdıkça, daha önce yazılmış mesajların üzerine eklenerek umut zincirini uzatmaya devam ediyor. Birleşmiş Milletler daha iyi bir gelecek ve sürdürülebilir bir yaşam için söylenebileceklerin kuşkusuz 45 karakterlik bir ifadeden çok daha fazlasını gerektirdiğinine inanıyor. Ancak Hopenhagen hareketinin amacı da az ve öz konuşup, “geleceğimizi güvence altına alacak anlamlı bir değişiklik yapma” konusunda  mutabakata varmaları için dünya liderlerine baskı uygulamak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.